يك مسئول در دامپزشكي يزد: گوشت‌هاي منجمد فاقد بسته‌بندي نخريد

مسئول اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد با تاكيد بر اين كه گوشت‌های وارداتی تحت نظارت بهداشتي و شرعي دامپزشکی هستند، به شهروندان توصيه كرد كه از خرید گوشت‌های منجمد فاقد بسته‌بندی مشخص خودداری كنند.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «سید حسین امامی» در این رابطه گفت: از آنجا که اطمینان از سلامت گوشت مصرفی مردم در اولویت اهداف دامپزشکی قرار دارد، در مورد گوشت های وارداتی نیز از اولین مراحل کشتار تا آخرین مراحل مربوط به بسته بندی و حمل از کشور مبداء، تحت نظارت سازمان دامپزشكي جمهوري اسلامي ايران است.

وی در مورد نوع و چگونگی اعمال این نظارت‌ها بيان كرد: نظارت‌های مذکور شامل دو بخش بهداشتی و شرعی بوده و با اعزام کارشناسان فنی و بهداشتی و همچنین ناظرین شرعی به کشور مبداء و استقرار در محل کشتارگاه‌ها بر روند کشتار، همچنین سلامت و حلیت لاشه‌ها و چگونگی قطعه‌بندی، بسته‌بندی، منجمد سازی و نگهداری نظارت می‌كنند.

این مسئول تصریح كرد: بسته بندی گوشت های وارداتی دارای برچسب های مخصوصی است که حاوی اطلاعاتی از قبیل مشخصات شرکت سفارش دهنده و تاریخ تولید و انقضاء گوشت است. همچنین این بسته‌بندی‌ها دارای برچسب نظارت دامپزشکی و ممهور به مهر ذبح شرعی هستند.

امامی گفت: مصرف‌کنندگان باید علاوه بر توجه به مشخصات درج شده روی بسته بندی به وضعیت ظاهری گوشت‌های منجمد دقت كنند تا عاری از هر نوع لکه‌های قارچی سبز رنگ و سوختگی ناشی از انجماد با مشخصه‌ نقاط قهوه‌ای رنگ و یا رنگ غیر طبیعی باشد.

وي اضافه كرد: ترشحات خونی به صورت مایع یا منجمد نباید در لفاف‌های قطعات گوشت وجود داشته باشد و گوشت نباید بوی غیر طبیعی داشته باشد.

امامي در پايان با تاكيد بر اين نكته كه گوشت‌های منجمد تولید داخل هم بجز متفاوت بودن بسته‌بندی بایستی واجد تمام ویژگی‌های ذکر شده باشند، به شهروندان توصیه كرد كه از خرید گوشت‌های منجمد فاقد بسته بندی مشخص خودداری كنند.منبع: ايسنا


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *