ضرورت استقرار رویکرد فرهنگی در مدیریت منابع آب/ «بی‌بی ناهید» سفیر بهره وری آب در گلستان

ضرورت استقرار رویکرد فرهنگی در مدیریت منابع آب/ «بی‌بی ناهید» سفیر بهره وری آب در گلستان

ایسنا/گلستان مدیرعامل آب منطقه ای استان گلستان با اشاره به اینکه برای مدیریت درست منابع آب باید رویکردها را به رویکردی فرهنگی تغییر دهیم، گفت: امروز از همه ظرفیت ها برای توسعه این نگاه بهره می بریم.

سید محسن حسینی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه فعالیت های شرکت آب منطقه ای استان گلستان در حوزه های مختلف اجرایی و عملیاتی در سزوح مختلف تقسیم شده است، اظهار کرد: از مدیریت منابع آب، سدها و رودخانه ها، زه کشی و علمی کردن آبیاری ها  گرفته تا در برخی از شهرها کمک به تامین و آب رسانی تنها بخشی از فعالیت های این شرکت است.

وی با بیان اینکه در کنار همه فعالیت های پرحجم عمرانی، اجرایی و زیرساختی اجرای برنامه های فرهنگی را یکی از اولویت های مدیریت منابع آب می دانم، افزود: من معتقدم باید در کنار توسعه فعالیت های اجرایی و مدیریت های مبتنی بر اقدامات عملیاتی به دنبال فرهنگ سازی و بهره مندی از ظرفیت بزرگ فرهنگ در مسیر رسیدن به اهدافمان باشیم.

مدیرعامل آب منطقه ای استان گلستان تقویت ارتباط با رسانه های استان را یکی از اقدامات شکل گرفته در همین راستان دانست و گفت: تاسیس موزه آب را در استان ایجاد کردیم که در تلاش هستیم یک موزه دیگر نیز با همکاری اوقاف و شهرداری در سطح شهرستان گرگان ایجاد کنیم، این در حالی است که یک ساختمان نیز در مجموعه سدکبودوال برای این امر اختصاص داده ایم که مجموعه سه موزه تخصصی آب خواهد بود.

حسینی با تاکید بر اینکه باید فرهنگ بهره وری آب را در کشور نهادینه کنیم، خاطرنشان کرد: تقویت روحیه باور ملی در جوانان و نوجوانان ما نیز یکی از اقداماتی است که باید به صورت موازی در کنار سایر رسالت های اجرایی ما در بخش رسالت های فرهنگی و اجتماعی صورت بپذیرد.

وی برقراری ارتباط با دانش آموزان در قالب طرح داناب را یکی از ابتکارات بسیار خوب شرکت آب منطقه ای دانست و تاکید کرد: در این راستا شخصیت عروسکی به نام «بی بی ناهید» طراحی شده است که نگهبان آب بوده و با شخصیتی مهربان و قصه گو با همکاری کانون پرورش فکری کودکان در راستای اهداف متعالی بهره وری آب اقدام به برگزاری مراسمات با نشاط و اثر بخش در سطح استان می کند.

مدیرعامل آب منطقه ای استان گلستان با اشاره به اینکه رفتار درست و بهتر با آب به عنوان یک سرمایه ملی متعلق به همه نسلها، باید از سنین کودکی شروع شود، گفت: موضوع بهره وری در آب باید به صورت عملیاتی و البته ظریف و هنرمندانه در کتب درسی ما گنجانده شده و کودکان از همان سنین ابتدایی با فرهنگ نحوه درست مصرف آب آشنا شوند.

انتهای پیام

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *