آغاز توزیع میوه شب عید در خراسان شمالی از امروز

آغاز توزیع میوه شب عید در خراسان شمالی از امروز

ایسنا/خراسان شمالی توزیع میوه شب عید در خراسان شمالی از امروز آغاز شد.

بیست و چهارمین جلسه تنظیم بازار استان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی قیمت میوه های تنظیم بازار استان برای نوروز ۱۴۰۰ تعیین شد و پرتقال با قیمت ده هزار و ۵۰۰ تومان و سیب با قیمت نه هزار و ۵۰۰ تومان توزیع خواهد شد.

محمود قنبری معاون اقتصادی استاندار در این نشست گفت: ۴۰۰ تن پرتقال با قیمت ۱۰هزار و 500 تومان و دویست تن سیب درختی با قیمت ۹ هزار و 500 تومان توزیع خواهد شد.

وی افزود: سال گذشته شبکه توزیع کالاهای یارانه ای از سوی استاندار مشخص شده است که باید بخش زیادی از این اقلام در دسترس اقشار ضعیف از جمله افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، تعاونی های کارگری و حاشیه نشین ها باشد.

معاون اقتصادی استاندار خراسان شمالی با اشاره به گزارش های مردمی مبنی بر وجود برخی تخلفات در مرغ فروشی ها افزود: هر نوع قطعه بندی در مرغ فروشی ها تخلف است و باید برخورد شود و همچنین به هیچ عنوان نباید نرغ بالاتر از قیمت تنظیم بازار به فروش برسد.

قنبری با تاکید بر اینکه مردم باید تشدید نظارت ها را حس کنند، گفت: با مشارکت بسیج ادارات، اصناف و سپاه پاسداران تعداد بازرسی ها در سطح بازار افزایش یابد.

وی با بیان اینکه تمامی دستگاه های اجرایی عضو ستاد تنظیم بازار پنج نیرو به برای بازرسی میدانی در سطح بازار به سازمان صمت معرفی کنند، افزود: نداشتن تابلوی قیمت، قیمت های مختلف برای یک کالا و پنهان کردن کالا تخلف محسوب می شود و مردم می توانند این تخلفات را گزارش دهند.

وی گفت: استان تلاش دارد قیمت کالاهای اساسی در استان کنترل شود و در حال حاضر کمترین قیمت نان، گوشت مرغ، تخم مرغ و چند کالای دیگر در کشور به استان خراسان شمالی تعلق دارد.

منبع:ایسنا


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *