آیا بدون دعوتنامه می‌توان ویزای توریستی استرالیا را گرفت؟

 

برای سفر به استرالیا یا دیدن خانواده یا دوستان خود به ویزای توریستی استرالیا که یک مجوز موقت است، نیاز دارید. در میان تمام ویزاهای توریستی استرالیا، لاین گردشگری ویزای ساب کلاس 600، نیازی به دعوتنامه ندارد. برای اخذ ویزای توریستی، شما باید اطلاعاتی در مورد برنامه سفر خود، اسناد مالی که نشان دهنده توانایی شما برای پوشش هزینه‌های سفر است و اسنادی که نشان دهنده قصد بازگشت به کشور خودتان پس از پایان سفرتان باشد، ارائه دهید. در ادامه به بررسی شرایط، مدارک و مراحل دریافت این ویزا می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

انواع ویزای توریستی استرالیا

ویزاهای توریستی انواع مختلفی دارند که عبارت‌اند از:

ویزای 600 استرالیا (Visitor Visa)

این ویزا در 3 لاین صادر می‌شود که شامل گردشگری، دیدار خانواده و دوستان یا برای افرادی که جهت سرمایه‌گذاری به استرالیا سفر می‌کنند، مناسب است. این ویزا می‌تواند برای دوره‌های کوتاه مدت یا 12 ماه صادر شود. ایرانی‌ها تنها با این ویزا می‌توانند برای سفر به استرالیا درخواست دهند و برای لاین گردشگری، به دعوتنامه نیازی نخواهند داشت.

ویزای 601 استرالیا (Electronic Travel Authority Visa)

این ویزا امکان سفرهای متعدد به استرالیا را برای سرمایه‌گذاری یا توریسم فراهم می‌کند. افرادی که دارای این ویزا هستند، با هر ورود، تا سه ماه می‌توانند در استرالیا اقامت داشته باشند. این ویزا مختص شهروندان کشورهای خاصی است و برای ایرانی‌ها کاربردی ندارد.

ویزای 651 استرالیا (eVisitor Visa)

این ویزا برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و چند کشور دیگر (به جز ایران) است و اجازه می‌دهد تا برای دوره‌های تا سه ماه در هر ۱۲ ماه برای کار یا گردش به استرالیا سفر کنند.

ویزای 417 استرالیا (Working Holiday Visa)

این ویزا به جوانان 18 تا 30 سال (35 سال برای برخی کشورها) اجازه می‌دهد تا برای تعطیلات به استرالیا سفر کرده و به‌‍صورت موقت، کار کنند.

ویزای 462 استرالیا (Work and Holiday Visa)

مشابه ویزای تعطیلات کاری 417 (Working Holiday Visa) است اما برای کشورهای خاصی (به جز ایران) صادر می‌شود. این ویزا هم به جوانان اجازه می‌دهد تا در استرالیا کار کرده و تعطیلات خود را سپری کنند و با فرهنگ این کشور آشنا شوند.

ویزای 771 استرالیا (Transit Visa)

این ویزا برای افرادی است که قصد دارند برای مدت کوتاهی (تا 72 ساعت) در حین عبور به کشور دیگری، در استرالیا توقف کنند. این ویزا برای مسافرانی که نیاز به عبور از استرالیا دارند، مناسب است. مسافران ایرانی نیز قادر به استفاده از این ویزا هستند.

برای دریافت ویزای توریستی ساب کلاس 600 استرالیا چه شرایطی لازم است؟

افراد متقاضی دریافت ویزای توریستی استرالیا باید یک سری شرایط و مدارک را برآورده کنند تا بتوانند برای این ویزا اقدام کنند. در زیر به شرایط اساسی اشاره شده است:

پاسپورت معتبر: داشتن پاسپورتی که حداقل تا شش ماه پس از تاریخ برنامه‌ریزی شده برای خروج از استرالیا اعتبار داشته باشد.

تمکن مالی: ارائه مدارکی که نشان‌دهنده توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های سفر و اقامت در استرالیا باشد. این می‌تواند شامل گزارش‌های بانکی، فیش حقوقی یا حمایت مالی از شخص ثالث در استرالیا باشد.

نداشتن سابقه کیفری: متقاضیان نباید سابقه کیفری که ممکن است ورود آنها به استرالیا را تحت تأثیر قرار دهد، داشته باشند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای گردشگری ساب کلاس 600 استرالیا

برای درخواست ویزای گردشگری استرالیا، متقاضیان باید مجموعه‌ای از مدارک را ارائه دهند که نشان‌دهنده شرایط شخصی، تمکن مالی، و هدف سفر آن‌ها باشد. در اینجا لیستی از مدارک رایج مورد نیاز برای دریافت ویزای گردشگری استرالیا آورده شده است:

 • فرم درخواست ویزا: فرم درخواست تکمیل شده، که معمولاً به صورت آنلاین از طریق وب‌سایت رسمی مهاجرت استرالیا پر می‌شود.
 • کپی از صفحات اصلی پاسپورت، شناسنامه یا کارت ملی که شامل اطلاعات شخصی و عکس است و باید حداقل تا شش ماه پس از تاریخ برنامه‌ریزی شده برای خروج از استرالیا اعتبار داشته باشد.
 • مدارک تاریخچه سفرهای قبلی
 • عکس‌هایی که مطابق با معیارهای مورد نیاز ویزا باشند.
 • اسنادی که توانایی مالی برای پوشش هزینه‌های سفر و اقامت در استرالیا را نشان می‌دهند، مانند ریز حساب‌های بانکی، اسناد دارایی، گواهی‌های درآمد، و یا نامه‌های حمایت مالی.
 • اسنادی که جزئیات برنامه سفر، از جمله رزرو هتل، بلیط هواپیما، و برنامه بازدیدها را نشان می‌دهند.
 • اگرچه همیشه الزامی نیست، اما داشتن بیمه سفر که پوشش مناسبی در طول اقامت در استرالیا ارائه می‌دهد، توصیه می‌شود.
 • در صورت نیاز، گزارش‌های پزشکی یا نتایج آزمایش‌های پزشکی
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • گواهی عدم سوء‌پیشینه
 • انگیزه‌نامه و اسنادی که نشان دهنده قصد شما برای بازگشت به کشور مبدأ پس از پایان سفر، مانند اشتغال، مالکیت مسکن، یا پیوندهای خانوادگی
 • اگر شاغل هستید، نامه‌ای از کارفرمای خود که جزئیات شغل، مدت زمان استخدام، و تاریخ‌های مرخصی مورد تأیید را ارائه می‌دهد.
 • پروانه کسب از کسب‌وکاری که در ایران دارید.
 • مدارک هویتی که ثابت می‌کند خانواده شما در ایران حضور دارند و به خاطر آن‌ها به کشورتان بازخواهید گشت.
 • کپی از سند ماشین زمین، خانه که دارایی‌های منقول و غیرمنقول شما را اثبات می‌کند.

فرایند دریافت ویزای توریستی ساب‌کلاس 600 استرالیا

برای به دست آوردن ویزای گردشگری استرالیا، مراحل زیر را به صورت آنلاین دنبال کنید:

 1. اولین گام، گردآوری تمام مدارک لازم است.
 2. سپس، در وبسایت وزارت کشور استرالیا (ImmiAccount) یک حساب کاربری ایجاد کنید.
 3. پر کردن دقیق فرم درخواست ویزا و آپلود کردن مدارک مربوطه در سامانه انجام پذیرد.
 4. مرحله بعدی، پرداخت هزینه مربوط به درخواست ویزا و ارسال نهایی درخواست شما است.
 5. در نهایت، برای پردازش و تأیید نهایی ویزای خود منتظر بمانید.

در این مقاله در خصوص ویزای توریستی استرالیا، انواع آن، شرایط، مدارک و نحوه درخواست را توضیح دادیم. همان‌طور که گفتیم، ایرانی‌ها تنها می‌توانند از ویزای 600 و 771 استفاده کنند. همچنین توضیح دادیم که در ویزای توریستی ساب کلاس 600 و در لاین گردشگری، نیازی به دعوتنامه نخواهید داشت. برای دریافت ویزای گردشگری ساب‌کلاس 600 استرالیا، باید یک فرآیند مشخص و آنلاین را دنبال کنید. این فرآیند شامل جمع‌آوری کامل مدارک مورد نیاز، ایجاد یک حساب کاربری در ImmiAccount وزارت امور داخلی استرالیا، پر کردن فرم درخواست به همراه بارگذاری مدارک لازم، پرداخت هزینه مربوط به درخواست و در نهایت، انتظار برای پردازش و تأیید ویزا است. این مراحل را به دقت دنبال کنید تا شانس خود را برای اخذ موفقیت‌آمیز ویزای توریستی استرالیا افزایش دهید.

 

منتشر شده

در

,

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *