تام ویلکینسون بازیگر فیلم‌های «فول مونتی» و «بتمن آغاز می‌کند» در ۷۵ سالگی درگذشت

 

به گزارش وبسایت دانلود فيلم و به نقل از برخورد دهنده تام ویلکینسون، بازیگر کهنه کار بریتانیایی که به خاطر نقش های برنده جوایزش در فیلم میهن پرست، جان آدامز و مجموعه ای از پروژه های مهم هالیوودی شهرت داشت، در سن 75 سالگی درگذشت. خانواده ویلکینسون مرگ او را به بی بی سی تایید کردند.

ویلکینسون که یک بومی بریتانیایی است، شغلی خواهد داشت که چندین دهه به طول انجامید. او اولین بار در سال 1976 روی پرده سینما ظاهر شد. اولین نقش اصلی او در سینمای هالیوود در سال 1993 با فیلمی به نام پدر در مورد چهار نفر که به دروغ متهم به یک حمله تروریستی در انگلستان شده بودند، بود. ویلکینسون با نقش خود در این پروژه روی نقشه قرار خواهد گرفت که در اسکار آن سال نامزد جوایز متعددی شد. از آنجا، ویلکینسون خود را به عنوان یکی از برجسته ترین بازیگران شخصیت در هر دو طرف برکه محبوب کرد.

 

ویلکینسون در طول سال‌ها نقش‌هایی را در پروژه‌های پرمخاطب ایفا کرد. این شامل نقش‌هایی در حس و حساسیت، شکسپیر عاشق، بهترین هتل گل همیشه بهار عجیب و غریب، انکار، هتل بزرگ بوداپست، سلما، والکری و غیره است. او حتی در سال 2005 وارد طبقه همکف فیلم‌های ابرقهرمانی شد و در Batman Begins در نقش رئیس اوباش کارمین فالکون در کنار فیلم Caped Crusader به کارگردانی کریستین بیل ظاهر شد. ویلکینسون به یکی از محبوب‌ترین بازیگران بریتانیایی تبدیل شد که برای بازی در فیلم کمدی The Full Monty برنده جایزه بفتا برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. او همچنین برای بازی در فیلم های In the Bedroom و Michael Clayton دو نامزدی جایزه اسکار را دریافت کرد.

 

ویلکینسون نقش یک جفت چهره انقلابی را بازی کرد

ویلکینسون را شاید بیشتر برای مخاطبان آمریکایی به خاطر نقش‌هایش در دو پروژه پیرامون انقلاب آمریکا می‌شناسند: میهن پرست و جان آدامز که در آن به طعنه یک جفت مرد را در دو طرف جنگ به تصویر می کشد. در فیلم میهن پرست، ویلکینسون نقش چارلز کورنوالیس، یکی از ژنرال های برجسته بریتانیایی در جنگ انقلاب و مردی را بازی کرد که در نهایت تسلیم نیروهای آمریکایی شد. او در این فیلم در کنار مل گیبسون، هیث لجر و جیسون آیزاکس بازی کرد.

با این حال، نوبت ویلکینسون در مینی سریال HBO، جان آدامز در سال 2008 بود که تحسین منتقدان را به همراه داشت. ویلکینسون بنیامین فرانکلین بنیانگذار آمریکایی را به تصویر کشید که به رهبری مستعمرات در طول جنگ انقلابی کمک کرد و سپس به عنوان یک دیپلمات به خارج از کشور رفت تا از طرف کشور جدید معامله کند. او اغلب در سریال در حال دعوا با پدر بنیانگذار دیگر، جان آدامز، که توسط پل جیاماتی به تصویر کشیده می شود، دیده می شود، زیرا این زوج سبک های رهبری متفاوتی داشتند. ویلکینسون برای ایفای نقش در این پروژه برنده جایزه Primetime Emmy برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و همچنین جایزه گلدن گلوب شد.

 

آخرین نقش ویلکینسون در تابستان گذشته زمانی که او در سریال بعدی سریال The Full Monty در Hulu ظاهر شد، رقم خورد. ویلکینسون که The Full Monty نیز نامیده می شود، شخصیت خود را از فیلم سال 1997 در آخرین اعتبار روی صفحه نمایش خود تکرار کرد. این سریال اکنون در Hulu در حال پخش است. 


منتشر شده

در

,

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *