OpenAI با G42 در دبی شریک است و به توسعه خاورمیانه چشم دوخته است

OpenAI partners with G42 in Dubai, eyeing Middle East expansion

به گزارش نیوز ست و به نقل از کوین تلگراف OpenAI، سازنده چت ربات محبوب هوش مصنوعی (AI) ChatGPT، و گروه هلدینگ فناوری مستقر در دبی G42 در 18 اکتبر از همکاری جدیدی برای گسترش قابلیت‌های هوش مصنوعی در منطقه خاورمیانه خبر دادند.

این دو شرکت قصد دارند از مدل‌های هوش مصنوعی OpenAI در بخش‌های تخصص G42 از جمله خدمات مالی، انرژی، مراقبت‌های بهداشتی و خدمات عمومی استفاده کنند.

G42 گفت که سازمان‌هایی در امارات متحده عربی و سایر مناطق که از راه‌حل‌های تجاری آن استفاده می‌کنند، اکنون باید فرآیند ساده‌تری برای ادغام قابلیت‌های پیشرفته هوش مصنوعی در کسب‌وکارهای موجود داشته باشند.

این شرکت گفت که قصد دارد “ظرفیت زیرساخت هوش مصنوعی قابل توجه خود را برای پشتیبانی از استنتاج محلی و منطقه ای OpenAI در مراکز داده Microsoft Azure اولویت بندی کند.”

سام آلتمن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل OpenAI، گفت که ارتباطات G42 در صنعت می تواند به ارائه راه حل های هوش مصنوعی کمک کند که “با تفاوت های ظریف منطقه طنین انداز شود.” او گفت که این همکاری به پیشرفت هوش مصنوعی مولد در سراسر جهان کمک خواهد کرد.

این پیشرفت به دنبال دیگری از کشور همسایه خاورمیانه عربستان سعودی است که اخیراً از همکاری بین یک دانشگاه محلی و دانشگاه‌های چین در زمینه توسعه یک سیستم هوش مصنوعی مبتنی بر عربی خبر داده است.

مدل زبان بزرگ، به نام AceGPT، بر روی Meta’s Llama 2 ساخته شده است. طبق صفحه GitHub پروژه، این مدل به عنوان دستیار هوش مصنوعی برای عرب زبانان و پاسخگویی به سوالات به زبان عربی طراحی شده است.

هر دوی این پیشرفت‌ها در حالی رخ می‌دهند که تنظیم‌کننده‌ها در ایالات متحده به طور فزاینده‌ای نسبت به مقصد صادرات تراشه‌های نیمه‌رسانای هوش مصنوعی، از جمله خاورمیانه، خسته می‌شوند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در ماه اوت، مقامات آمریکایی «برخی از کشورهای خاورمیانه» را به فهرست مناطقی اضافه کردند که سازنده تراشه‌های هوش مصنوعی Nvidia و رقیبش AMD باید صادرات تراشه‌های نیمه‌رسانای سطح بالا خود را محدود کنند.

چند هفته بعد، رگولاتورهای ایالات متحده مسدود کردن صادرات گفته شده به خاورمیانه را تکذیب کردند. با این حال، در جدیدترین گسترش کنترل‌های صادراتی تراشه‌های نیمه‌رسانای هوش مصنوعی، یک قانون جدید گسترش الزامات مجوز برای صادرات تراشه‌های پیشرفته به «همه 22 کشوری بود که ایالات متحده برای آنها تحریم تسلیحاتی دارد». جدا از اینکه هدف اصلی آن چین است، این کشور شامل کشورهای خاورمیانه، عراق، ایران و لبنان نیز می شود.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *