6 راز اصلی چمن خوردن سگ ها؛ علت علف خوردن سگ چیست؟

 

من هم وقتی برای بار اول دیدم سگم 🐶 به سمت چمنها دوید و شروع به خوردن علفها کرد خیلی تعجب کردم. قطعا وقتی با دوست پشمالوت بیرون رفتی و اینکارشو دیدی مثل من خیلی برات عجیب بوده و دوست داری علتش رو بدونی. من هم اولش این کار سگم برام عجیب بود تا کلی درمورش تحقیق کردم و تونستم بفهمم 6 راز اصلی چمن خوردن سگ ها؛ علت علف خوردن سگ چیست؟ و تصمیم گرفتم این تجربیاتم رو با شما هم در میون بذارم تا بدونی این کار سگ طبیعیه یا نه؟ اصلا علف براش ضرر داره یا باید اجازه بدیم به این کارش ادامه بده چون یکی از دلایل علف خوردن سگ کمبود مواد معدنی در رژیم غذاییشه؛ ازت میخوام قبل از ادامه ی این مقاله روی لینک رژیم غذایی مناسب برای سگ ها کلیک کنی تا متوجه بشی داری طبق همین رژیم غذایی که در این مقاله نوشتم به سگ دوست داشتنیت غذا میدی یا نه. بعد از این مقاله با پت لینک همراه شو تا دلایل دیگه ی علف خوردن سگتو بدونی.

 

6 دلیل اصلی چمن خوردن سگ ها چیه؟

در ادامه میخوام از 6 راز اصلی چمن خوردن سگها پرده برداری کنم  🎩 تا متوجه بشی که تو سر این پشمالوهای بامزه چی میگذره که اینکارو میکنن 😄.

1.خوردن چمن ویتامین مورد نیاز سگ رو تامین میکنه

یکی از مهمترین دلایلی که سگمون شروع به خوردن علف و چمن میکنه همینه 🌱. سگها به انواع ویتامین و مواد مغذی نیاز دارن و باید از طریق رژیم غذایی مناسب تمامی این مواد مفید رو دریافت کنن. سبزیجات حاوی فیبر هستن و معمولا چمن یا علف خوردن که بیشتر در توله سگها یا سگهای جوانتر دیده میشه اقدامیه که بصورت غریزی، سگمون برای تامین ویتامین خودش انجام میده. برای همینه که میگم میوه و سبزی رو نباید از رژیم غذایی این کوچولوها حذف کنی حتما مقاله میوه های ممنوع برای سگ رو بخون و خیلی مراقب باش که زمانی که برای پیاده روی رفتی سگت از این گیاهان نخوره !!!  وگرنه کارت به دامپزشکی میوفته 

 

2.علف خوردن سگ یک عادت عصبی در این حیوانه

معمولا سگهای مضطرب و عصبی رفتارهای عجیبی از خودشون نشون میدن جویدن ناخن، پارس کردن، خوردن علف و چمن از جمله رفتارهاییه که شاید متوجه بشی سگت بهشون عادت پیدا کرده. گفتم پارس کردن میتونه به دلیل مشکل عصبی و اضطرابی سگ باشه اما یادت نره پارس کردن سگ هزاااااار تا دلیل دیگه هم داره و با کلیک روی لینک پارس کردن سگ پت لینک شما رو با علتهای مختلف پارس کردن سگ و جلوگیری از پارس کردن بیش از حد سگ آشنا میکنه.

3.سگها به طور غریزی چمن میخورن

خیلی از دامپزشکان اعتقاد دارن که چمن خواری سگ رفتاری غریزیه و شاید از گذشتگانشون به ارث بردن. پس وقتی برای گردش با سگ کوچولوت میری بیرون و شروع به خوردن علفهای پارک 🌿 یا خیابون میکنه نباید تعجب کنی، البته یه نکته ی خیلی مهمو باید بدونی چمن خوردن سگ اگه بیش از اندازه باشه و به عادت تبدیل بشه حتما باید در این باره با دامپزشک مشورت کنی و به فکر درمانش باشی.

 

4.سگها طعم چمن رو دوست دارن

از دیگر دلایل چمن خوردن سگها اینه که شاید این حیوان طعم و مزه ی چمن و علف رو دوست داره و با خوردن چمن بقدری لذت میبره که انگار یه استخوان گنده گذاشتی جلوش 🍖. شاید این حیوان به خاطر تنهاییش و سر رفتن حوصله اش شروع به خوردن چمن میکنه؛ پس بهتره حتما براش اسباب بازی بخری.

 

5.درمان مشکل معده سگ با خورن چمن

بعضی وقتها این طفلکیها خود درمانی میکنن و البته این کارشون به صورت غریزیه. در واقع وقتی سگمون مشکلی در معده یا دستگاه گوارشش داشته باشه با خوردن چمن استفراغ میکنه و به همین راحتی مشکل خودشو رفع میکنه.

 

6.چمن خواری سگ برای رفع مشکلات گوارشی

میدونی که سبزیجات و گیاهان فیبر دارن و وظیفه ی من و شما به عنوان سرپرست این حیوون بی زبون اینه که با قرار دادن سبزی و میوه های تازه، فیبر لازم را وارد رژیم غذاییشون کنیم، گاهی اوقات سگها با خوردن چمن یا علف دارن سعی میکنن کمبود فیبرشون رو خودشون جبران کنن. اگه سگ بعد خوردن چمن استفراغ نکنه احتمالا واسه ی همینه که داره علف یا چمن میخوره.

 

 

اجازه بدم سگم چمن بخوره یا نه؟

علف یا چمن خوردن برای سگ مشکلی نداره و میتونه وقتی با هم به گردش میرین چمن بخوره البته اگه این کارش بشه عادت و به صورت افراطی علف و چمن بخوره حتما لازمه سگتو ببری پیش دامپزشک، از طرفی خیلی باید مراقب باشی چونکه وجود سم و کودهای شیمیایی روی چمن یا خوردن گل و گیاهان ممنوعه میتونه به قیمت جون این کوچولوها تموم بشه. اگه متوجه شدی سگ بعد از خوردن چمن و علف دچار بی حالی، اسهال، حالت تهوع، بی اشتهایی یا ریزش بی از اندازه ی بزاق شده حتما باید با دامپزشک مشورت کنی.

 

و اما در آخر…

🐾 ممنونم که اینقدر به سلامت سگ مهربونت اهمیت میدی و رفتارهاش برات مهمه… امیدوارم تجربیاتم برات مفید بوده باشه و وقتی با دوست پشمالوت بیرون میری حواست باشه که سمت گل و گیاهای ممنوعه نره و رژیم غذاییشو یه جوری تنظیم کنی که همه ی ویتامینها و مواد مغذی بهش برسه. یه نکته ی مهمه دیگه خرید لوازم سرگرمی و اسباب بازی واسه ی حیوونه که حسابی باهاشون سرگرم بشه و سمت خوردن چمن و علف نره….

 


منتشر شده

در

,

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *