Kuo: آیفون 15 پرو بیش از حد گرم می شود به دلیل طراحی حرارتی به خطر افتاده

به گزارش نیوز ست و به نقل از gsmarena احتمالاً نمی توانید گزارش هایی مبنی بر داغ شدن بیش از حد گوشی های سری آیفون 15 پرو را از دست داده باشید. مردم از زمانی که مدل‌های Pro را معرفی کردند، شکایت داشتند.

اکنون، تحلیلگر Ming-Chi Kuo یادداشتی منتشر کرده است که در آن به این نتیجه رسیده است که چیپست A17 Pro مقصر گرمای بیش از حد نیست، بلکه در طراحی سیستم حرارتی اپل به خطر افتاده است. A17 Pro بر روی گره پیشرفته 3 نانومتری TSMC ساخته شده است که بسیار کارآمد است، اما ظاهراً هنوز هم گرمای بیشتری نسبت به تلفن می تواند از بین ببرد.

Kuo: iPhone 15 Pro overheating due to compromises in thermal design

تلاش اپل برای سبک‌تر کردن مدل‌های جدید آیفون پرو در اینجا مقصر است. طبق گزارش‌ها، اپل مجبور شد ناحیه اتلاف گرما را کاهش دهد، که در کنار رسانایی حرارتی بالاتر تیتانیوم منجر به مدیریت بدتر گرما برای چیپست جدید می‌شود.

اپل احتمالاً با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری مشکلات را برطرف می‌کند، که می‌تواند مشکل را مدیریت کند اما حل نمی‌کند. تنها راه برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد گوشی با به‌روزرسانی نرم‌افزاری، محدود کردن عملکرد آن و در نتیجه نیاز به برق است تا گرمای کمتری تولید کند.

تئوری Kuo به خوبی توضیح نمی دهد که چرا تنها بخشی از تلفن ها تحت تأثیر قرار می گیرند. ما در واحدهای بررسی خود به دلیل ارزش آن داغ نمی‌شویم و انجمن‌هایی که در مورد این موضوع بحث می‌کنند، پاسخ‌های زیادی از سوی افرادی دارد که قادر به تکرار مشکل نیستند. آیا ممکن است گوشی های مختلف مواد خنک کننده متفاوتی داشته باشند؟ ما مطمئن خواهیم شد که این را دنبال می کنیم و شما را به روز می کنیم.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *