کد خبر : 208071
تاریخ انتشار : یکشنبه 20 آگوست 2023 - 16:51

بررسی فیلم مستند باروز: فیلم

بررسی فیلم مستند باروز: فیلم

  به گزارش بلو سابتایتل و به نقل از انجمن معیار مستند 1983 هاوارد بروکنر درباره ویلیام اس. باروز که از فیلم‌های صمیمی و افشاگرانه نویسنده و شاعر منحصربه‌فرد فیلم‌برداری شده در طول پنج سال ساخته شده بود، برای دهه‌ها عمدتاً داستان افسانه‌ای بود. زمانی که آرون بروکنر، برادرزاده کارگردان فقید، چاپی از آن را

 

به گزارش بلو سابتایتل و به نقل از انجمن معیار مستند 1983 هاوارد بروکنر درباره ویلیام اس. باروز که از فیلم‌های صمیمی و افشاگرانه نویسنده و شاعر منحصربه‌فرد فیلم‌برداری شده در طول پنج سال ساخته شده بود، برای دهه‌ها عمدتاً داستان افسانه‌ای بود. زمانی که آرون بروکنر، برادرزاده کارگردان فقید، چاپی از آن را در سال 2011 کشف کرد و رهبری یک بازسازی را بر عهده گرفت، تغییر کرد. اکنون بینندگان می توانند از صمیمیت نیروبخش باروز: فیلم لذت ببرند، یک پرتره غیرداستانی بی نظیر که با کمک گروهی قابل توجه از دوستان، از جمله جیم جارموش و تام دی سیلو، زنده شد و در حضور هنرمندان دیگر باروز از جمله آلن گینزبرگ، هربرت هانک، پتی اسمیت و تری ساترن روی صفحه نمایش.

مستند گمشده هاوارد بروکنر، باروز: فیلم، اولین ویدیوی خانگی خود را با انتشار جدید بلوری کرایتریون از این فیلم آغاز کرد. این دیسک با نسبت تصویر اصلی خود در حدود 1.33:1 در این دیسک دو لایه ارائه شده است که در یک نمایش دیجیتالی با کیفیت بالا 1080p/24hz ارائه شده است. اسکن جدید از یک چاپ 35 میلی متری که در موزه هنر مدرن نیویورک یافت شده است.

 

این فیلم تنها در سال 1983 اکران اولیه متوسطی را دریافت کرد، یک نوع “روادشو” با صداهای آن، جایی که خود باروز حتی با فیلم به تور رفت و در برخی از نمایش ها خوانش کرد. به نظر می رسد که هرگز توزیع بزرگتری دریافت نکرده است و تا آنجا که من می توانم بگویم هرگز هیچ نوع انتشار ویدیوی خانگی دریافت نکرده است. به گفته آرون بروکنر (برادرزاده هاوارد بروکنر) در ویژگی‌های ویژه، او به لطف یک نسخه قدیمی VHS که از فیلم ساخته شده بود، توانست فیلم را ببیند، اما به غیر از آن، من فکر نمی‌کنم این فیلم به هیچ وجه در ویدیوی خانگی وجود داشته باشد. آرون بروکنر در نهایت یک پرینت 16 میلی‌متری از فیلم (شامل بسیاری از فیلم‌های دیگر که گرفته شده بود) پیدا کرد و بلافاصله شروع به بازسازی آن کرد، و این بازسازی جدید است که در اینجا به دست می‌آوریم.

 

حتی زمانی که تاریخ خشن فیلم را در نظر نگیرید، این انتقال واقعا شگفت انگیز به نظر می رسد. به غیر از برخی موهای سرگردان و کثیفی که به نظر می رسد در طول فیلمبرداری وجود داشته است، فیلم به زیبایی تمیز شده است. چند مشخصات جزئی باقی مانده است، و برخی از فیلم‌هایی که به نظر می‌رسد از فیلم‌های خانگی هستند، می‌توانند کمی خشن به نظر برسند (اگرچه در کل هنوز بسیار خوب هستند)، اما در غیر این صورت تصویر از این نظر بسیار تمیز است. فیلم بسیار دانه‌دار است (غافلگیرکننده نیست) اما در اینجا به خوبی مدیریت می‌شود. مشکلات رمزگذاری که در بسیاری از نسخه های اخیر Criterion قابل توجه بوده است، به نظر نمی رسد در اینجا مشکلی ایجاد شود. برای کسانی که بیش از حد با این موضوع آشنا نیستند، تعدادی عناوین وجود دارد که در آنها ماکروبلاک یا نویز مشهود است، برخی از عناوین بدتر از بقیه هستند. در بیشتر موارد، حداقل برای من، این امر عمدتاً در صحنه‌های تاریک یا کم نور مشهود بود، اگرچه چند نسخه وجود دارد، با Shoah و My Own Private Idaho همانهایی هستند که بلافاصله به ذهن می‌رسند، جایی که این موضوع در سراسر آن مشهودتر بود. (تجزیه و تحلیل بیش از حد عکس‌های صفحه، مشکل را به مراتب آشکارتر می‌کرد، اما همیشه در حین مشاهده قابل توجه نبود). به نظر می رسد باروز از این موضوع رنج نمی برد. همانطور که گفتم دانه در اینجا به خوبی مدیریت می شود و تمیز و طبیعی باقی می ماند. حتی سکانس‌های تاریک‌تر، از جمله سکانس‌های واقعا تاریک در آخرین بخش فیلم، هیچ مشکل آشکاری ایجاد نمی‌کنند. من فکر کردم که تصویر از این نظر واقعاً خوب به نظر می رسد.

 

من واقعاً نمی توانم هیچ بخش دیگری از انتقال را مقصر بدانم. اگرچه تصویر به‌شدت واضح نیست، اما به دلیل محدودیت‌های موجود در فیلم، جزئیات بسیار قوی هستند و رنگ‌ها به‌طور تکان‌دهنده‌ای خوب به نظر می‌رسند: روشن، زنده، و به زیبایی اشباع شده‌اند. سطوح سیاه نیز نسبتاً خوب و زیبا و عمیق به نظر می رسند، و له شدن چندان نگران کننده نیست.

 

در پایان، این یک تصویر واقعاً زیبا است، به‌طوری‌که به نظر می‌رسد کار بازسازی کامل بوده است و Criterion یک کد نسبتاً زیبا به ما می‌دهد. واقعاً کاملاً ستاره ای به نظر می رسد.

یکی دیگر از شگفتی های این دیسک، صدا است. ارائه شده در PCM خطی بدون اتلاف، آهنگ مونو 1.0، علیرغم سن و شرایط عکسبرداری – و دوباره، این واقعیت که منبع ظاهراً سال هاست در اطراف نشسته است، تقریباً فراموش شده است – صدا در واقع واقعاً خوب است. چند مواقعی وجود دارد که دیالوگ می‌تواند تند یا خشن یا تقریباً نامفهوم باشد (من همچنین فکر می‌کردم صدا در یک نقطه کاهش یافته است، اما متوجه شدم که در واقع مصاحبه‌شونده، جیمز گرهولز، بمب «اف» را زیر لب پر می‌کرد) ، اما در کل نسبتاً واضح است و وفاداری آنقدرها هم بد نیست. هنوز محدود است، اما توانست از انتظارات من فراتر رود.

 

بسته‌های معیار در چند مکمل خوب است که با تفسیر صوتی نسبتاً قوی توسط فیلم‌ساز جیم جارموش شروع می‌شود. جارموش نقش صداپیشه فیلم را بر عهده داشت و همچنین با کارگردان هاوارد بروکنر دوست بود، بنابراین او می‌تواند خاطره‌ای عمیق از ساخت فیلم ارائه دهد. او با داستانی درباره نحوه آشنایی او و بروکنر و سپس چگونگی شکل گیری فیلم شروع می کند. او خاطرات خود را در مورد حضور در اطراف باروز و بقیه شرکت‌کنندگان به اشتراک می‌گذارد، لحظاتی را که در فیلم ظاهر نمی‌شوند را به اشتراک می‌گذارد و در عین حال به چند سکانس نیز زمینه بیشتری ارائه می‌دهد. با این حال، من بیشتر به بخش هایی علاقه داشتم، جایی که جارموش آن دوره از زندگی خود در نیویورک را به یاد می آورد و اینکه چگونه به احتمال زیاد منجر به ساختن او به عنوان یک فیلمساز شد. من از آهنگ بسیار لذت بردم، که دیدگاه‌های متفاوتی را در مورد فیلم، ساخت آن، و دوره زمانی ارائه می‌دهد و این آهنگی است که به تماشاگران توصیه می‌کنم آن را بشنوند.

 

هاوارد و عمو بیل یک مصاحبه 16 دقیقه ای با برادرزاده هاوارد بروکنر، آرون بروکنر است. در اینجا او درباره عمویش و خاطراتش از این فیلم (که در VHS دیده است) صحبت می کند و نحوه چیدمان و انتشار آن را توضیح می دهد که اساساً در کشور گردش کرده است. پس از مرگ عمویش، فیلم متأسفانه ناپدید شد و آرون تعریف می‌کند که چگونه به دنبال فیلم بوده است، در ابتدا با فیلم‌هایی که برای فیلم گرفته شده است (فیلم‌های زیادی که استفاده نشده است) و در نهایت با چاپ فیلم (در MOMA) مواجه شده است. به طور شگفت انگیزی)، که سپس بازسازی شد. آهنگ جارموش به خوبی فیلمبرداری را پوشش می دهد، در حالی که این مصاحبه با پوشش کامل اکران و اتفاقات پس از آن فیلم، آن را کاملاً همراهی می کند، در حالی که آرون نیز با علاقه از عمویش و اینکه چگونه او را به فیلمسازی علاقه مند کرد، به یاد می آورد.

 

علاوه بر این که به دو مکمل قبلی اضافه می شود و آینده نگری دیگری ارائه می دهد، مصاحبه صوتی با هاوارد بروکنر است که در سال 1985 توسط تد مورگان انجام شد. این یکی بسیار عالی است، با این دو نفر در مورد اینکه آیا فیلم می تواند وارد جریان اصلی شود و در مورد تدوین و مونتاژ آن صحبت کنند. آنها همچنین در مورد هر گونه ورودی که ممکن است باروز در مورد فیلم داشته باشد صحبت می کنند و بروکنر نگرانی های نویسنده را به اشتراک می گذارد (به طرز جالبی او از این موضوع که همسرش او را یک دلال محبت در رختخواب خطاب می کند) و اینکه چگونه می تواند با او کار کند دوست نداشت. آنها همچنین در مورد تیراندازی به همسر باروز، جوآن، و اینکه چگونه بروکنر توانست باروز را وادار کند که (اگر فقط کمی) در مورد آن صحبت کند، به طور مفصل صحبت می کنند. در مجموع این یک 24 دقیقه بسیار جذاب و جذاب است.

 

سپس معیار شامل برخی از خروجی های کشف شده می شود که همگی در شرایط فوق العاده ای هستند. این برنامه‌ها که در مجموع حدود 69 دقیقه طول می‌کشد، به پنج بخش تقسیم شده‌اند: «نیویورک»، «سلاح‌ها»، «کنوانسیون نوا»، «مصاحبه‌ها» و «سفر». همه مطالب بسیار خوب هستند، پر از فیلم های عالی، از جمله موارد بیشتری از کنوانسیون نوا، فیلمی از باروز در حال خرید یک کت سنگر در لندن، و فیلمی از او در حال بازدید مجدد از خانه دوران کودکی خود. با این حال، لحظات مورد علاقه من جایی است که ما بیشتر در مورد «دکتر. سکانس Benway” به همراه مقدار زیادی فیلم از باروز در حال نشان دادن سلاح هایش. واقعا اضافه فوق العاده

 

معیار همچنین شامل تصاویری از یک جلسه پرسش و پاسخ در جشنواره فیلم نیویورک 2014 است، جایی که فیلم در آن به نمایش درآمد و جارموش، مدیر فیلمبرداری فیلم تام دی سیلو، آرون بروکنر و دوست باروز، جیمز گرهولز را در بر می گیرد. همه اینجا کمی در مورد فیلم و خود مرد صحبت می‌کنند، در حالی که داستان‌هایی از فیلمبرداری را نیز به اشتراک می‌گذارند، جارموش، علی‌رغم اشتراک‌گذاری چند مورد در تراک تفسیری گنجانده شده، موفق شد حتی بیشتر هم به اشتراک بگذارد. تنظیم کمی خشک است اما برخی از داستان ها و بحث کلی به اندازه کافی جالب هستند.

 

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های این دیسک، ویرایش جایگزینی است که توسط Robert E. Fulton III انجام شده است. این برش که 24 دقیقه طول می کشد، توسط فولتون پس از اینکه بروکنر به او نزدیک شد تا ببیند با چیزی که فیلم گرفته است چه کاری می تواند انجام دهد ایجاد شد. حداقل می‌توان گفت این یک ویرایش بسیار آزمایشی است که به سرعت مصاحبه‌ها و فیلم‌ها را برای ساختن پرتره‌ای از مرد، بدون هیچ علاقه‌ای به یک روایت ساده، قطع می‌کند. دیدن آن فقط از نظر ویرایش جالب است، اگرچه مطمئناً ناامیدکننده است و خوشحالم که بروکنر این مسیر را طی نکرده است.

سپس معیار شامل یکی از درج‌های بزرگ تاشو آن‌ها می‌شود، این یکی شامل مقاله‌ای طولانی از لوک سانته، که باروز، بروکنر، و سپس فیلم و ساخت آن را پوشش می‌دهد.

 

در نهایت Criterion مجموعه بسیار جذابی از مطالب را گردآوری کرده است که به خود فیلم افزوده و فیلمبرداری، انتشار و در نهایت بازسازی آن را به زیبایی پوشش می دهد. من فکر می کنم که تحسین کنندگان باروز از همه چیز در اینجا هیجان زده خواهند شد.

 

Criterion اکران خیره کننده ای را برای فیلم آماده کرده است. این انتقال باورنکردنی و حتی خیره کننده به نظر می رسد و مکمل ها به طرز شگفت انگیزی در کنار هم قرار گرفته اند و حاوی مطالب فوق العاده ای در ساخت فیلم هستند و در عین حال بینش های بیشتری در مورد زندگی و کار باروز ارائه می دهند.   

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.