نرخ بیکاری در کهگیلویه وبویراحمد افزایش می یابد

نرخ بیکاری در کهگیلویه وبویراحمد افزایش می یابد

به گزارش ایلنا از یاسوج، “سیدعلی احمدزاده” در همایش “الماس های درخشان” که بمناسبت گرامیداشت بازگشت آزادگان به کشور برگزار شد، به وضعیت آمارهای اشتغال در جامعه ایثارگری استان اشاره دو اظهارداشت: آمار بیکاری در استان در برهه‌ای کاهش قابل ملاحظه‌ای داشت اما با توجه به بهره‌برداری پتروشیمی گچساران و سد چم‌شیر و بیکاری کارگران این پروژه‌ها افزایش می‌یابد.

وی گفت: با شروع بکار پروژه پتروپالایشگاه گچساران، بخش زیادی از این جمعیت کارگری دوباره به کار مشغول خواهند شد.

وی، ایثارگران را از اقشار تأثیرگذار جامعه برشمرد و یادآورشد: بخش زیادی از جامعه ایثارگری در سال‌های گذشته تبدیل وضعیت شدند که بیشتر از سهمیه پنج درصد بودند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ما به دستگاه‌های اجرایی تکلیف کریم که اولویت بکارگیری با فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۲۵ درصد است و اگر مُدیری تخطی کند متخلف است و از دستگاه‌های نظارتی خواستیم به این موضوع ورود کنند.

احمدزاده با بیان اینکه باید به جامعه ایثارگری توجه شود و این قشر در رأس کار‌های ما برای جذب و ایجاد اشتغال قرار دارند، یادآورشد: ما شرمنده آزادگان و ایثارگرانی هستیم که فرزندان آن‌ها بیکار و فاقد شغل هستند و از مشکل بیکاری فرزندانشان رنج می‌برند.

وی با تأکید بر اینکه از همه مدیران استانی می‌خواهیم برای خدمت به جامعه ایثارگران دست بدست هم بدهند، گفت: ما عقب‌ ماندگی‌های تاریخی زیادی داریم و نتوانستیم در گذشته سهم مان را از منابع بگیریم اما در سفر اخیر دولت، توجه زیادی به استان شد و بیش از ۱۳۰ هزار میلیارد ریال برای زیرساخت‌ها و ۱۰۰ هزار میلیارد ریال برای اشتغال اختصاص یافت که بی‌سابقه بود.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *