اختصاص یک نماینده مستقل مجلس برای شهرستان های کمیجان و خنداب

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اختصاص یک نماینده مستقل مجلس برای شهرستان های کمیجان و خنداب از توابع استان مرکزی در نشست کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس به تصویب رسید.

اختصاص یک نماینده مستقل مجلس برای شهرستان های کمیجان و خنداب

 علی‌اکبر کریمی افزود: طرح افزایش شمار نمایندگان در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در دست رسیدگی است و این موضوع پس از اتمام رسیدگی به صحن مجلس برای بررسی و تصویب نهایی ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: در راستای اختصاص یک نماینده مستقل مجلس به استان مرکزی برای شهرستانهای کمیجان و خنداب، مکاتبات و پیگیری‌های زیادی از سوی مجمع نمایندگان این استان با شخص رئیس‌جمهور انجام شد و پیگیری‌های زیادی نیز در کمیسیون شوراها صورت گرفت.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در این راستا 2 پیشنهاد مطرح شد، اظهار داشت: نخست اینکه به مجموع انتخابیه شهرستان‌های اراک، کمیجان و خنداب یک نماینده دیگر اضافه شود و شمار نمایندگان از 2 نفر به 3 نفر افزایش یابد.

کریمی تصریح کرد: پیشنهاد دیگر این بود که یک نماینده جدید به صورت اختصاصی برای شهرستانهای خنداب و کمیجان در نظر گرفته شود و شهرستان اراک هم به عنوان حوزه انتخابیه دارای ۲ نماینده باشد که پیشنهاد دوم بیشتر مورد تاکید مجمع انتخابی استان مرکزی بود.

وی بیان داشت: این پیشنهاد پیش از این به صورت مکتوب ارائه شده بود و خوشبختانه در نشست روز گذشته کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با ارائه دلایل و مستندات لازم به تصویب رسید. امید است بتوان با پیگیری‌های بعدی، این گزارش در صحن ارائه شود و موضوع در قالب طرح کلی افزایش نمایندگان به سرانجام برسد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تأکید کرد: استان مرکزی در حال حاضر دارای 7 کرسی نمایندگی در مجلس است که در صورت تصویب طرح مذکور در صحن مجلس، این میزان به 8 کرسی نمایندگی افزایش خواهد یافت.

کریمی ابراز داشت: با توجه به ظرفیتهای گسترده اقتصادی و فرهنگی و جمعیت بالای شهرستانهای کمیجان و خنداب، حوزه انتخابیه اختصاصی و جداگانه، مطالبه به حق و قانونی مردم این 2 شهرستان است و امید است این مطالبه به حق و قانونی، در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی محقق شود.

منبع: ايلنا


منتشر شده

در

,

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *