آغاز واکسیناسیون کرونا در گروه های پرخطر در رفسنجان از فردا

آغاز واکسیناسیون کرونا در گروه های پرخطر در رفسنجان از فردا

ایسنا/کرمان رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: واکسیناسیون کرونا در رفسنجان از فردا برای کادر درمان(در معرض خطر) و گروه های پرخطر آغاز می شود.

دکتر”علی اسماعیلی ندیمی” عصر امروز 20 بهمن ماه در مراسم افتتاح مرکز تشخیصی کووید ۱۹ در شهر رفسنجان اظهار کرد: مرکز منتخب شماره دو از امروز راه اندازی خواهد شد که در شیفت‌های صبح و بعداظهر با حضور پزشک، مراقب سلامت و نمونه گیر، تست‌ کووید ۱۹ انجام خواهد شد که پیش از آن مرکز تشخیص کریم آباد را داشتیم که با افتتاح این مرکز سطح دسترسی مردم در داخل شهر افزایش می یابد.

وی افزود:  امیدواریم این بیماری کنترل شود و دیگر لازم نباشد که چنین مراکزی افتتاح شود، به طور موقت در بحران بیماری کرونا نیاز بود که در مرکز شهر چنین مرکز تشخیصی کووید ۱۹ راه اندازی شود.

اسماعیلی ندیمی تصریح کرد: مرکز تشخیصی کووید ۱۹ بعد از فروکش کردن بیماری کرونا در راستای اهداف از پیش تعیین شده دانشگاه علوم پزشکی از آن استفاده خواهد شد و این مجموعه، مرکز بهداشتی درمانی و تسهیلات زایمانی خواهد شد که به‌طور موقت با توجه به شرایط بیماری در خصوص کووید ۱۹ استفاده می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه به طور شبانه روز در حال بیماریابی هستیم، تصریح کرد: کارکنان بهداشتی از منزل پیگیر بیماران کرونا هستند و رصد این بیماران در منزل انجام می شود و مدیون تلاش کادر درمان هستیم که در این یک سال بسیار تلاش کردند.

اسماعیلی ندیمی عنوان کرد: از مردم که کادر درمان را همچنان در کنترل بیماری کرونا همیاری کنند واقعا سپاسگزارم اما همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود تا دوباره روزهای تلخ آبان و مهرماه تکرار نشود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان همچنین از آغاز واکسیناسیون کرونا برای کادر درمان و گروه های پرخطر از فردا خبر داد و افزود: در کشورمان نظام سلامت بسیار قوی است و عملکرد حوزه بهداشت آنطور که باید برای مردم تشریح نشده است.

اسماعیلی ندیمی با بیان اینکه امکان تست کرونا بسیار گسترده شده، اضافه کرد: شهروندان نباید از تست کرونا هیچ ابایی داشته باشند. برخی مقاومت می کنند در حالی‌که تست رایگان انجام می شود. افرادی که تست‌شان مثبت شده است نباید در جامعه رفت و آمد داشته باشند.

منبع:ایسنا


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *