روایت جواد خیابانی از «حماسه ملبورن» روی آنتن

روایت جواد خیابانی از «حماسه ملبورن» روی آنتن

در مستند «حماسه ملبورن» که جمعه (۵ آذر ماه) از شبکه یک پخش خواهد شد، پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر استرالیا و صعود ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه، از زبان حمید استیلی، مرحوم مهرداد میناوند، خداداد عزیزی و پیشکسوتان فوتبال روایت می‌شود. همچنین جواد خیابانی راوی این مستند است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه یک، در آستانه سالروز پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر استرالیا و صعود ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه، مستند حماسه ملبورن روی آنتن می‌رود.

به گفته محمد حشمتی منش ـ تهیه‌کننده ـ «حماسه ملبورن» با محوریت بازی ایران و استرالیا در هشتم آذر ۱۳۷۶ است، اما مستند از شکل‌گیری و ترویج بازی فوتبال در ایران شروع می‌شود و تا بعد از بازی ایران و استرالیا و در نهایت شور و شعف اجتماعی و شادی مردم در خیابان‌ها و استقبال پرشور مردم از فوتبالیست ها را نشان می دهد.

در این مستند همچنین اتفاقات و حواشی بازی رفت و برگشت ایران و استرالیا از زبان کارشناسان و برخی فوتبالیست ها روایت می شود.

جواد خیابانی هم که راوی این مستند است در این زمینه اظهار کرد: دراین مستند چگونگی حضور ایران در ادوار جام جهانی فوتبال تا اولین حضور درجام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین نمایش داده می شود.

او ادامه داد: در این مستند، حماسه‌ی ملبورن از زبان حمید استیلی، مرحوم مهرداد میناوند، خداداد عزیزی، داریوش مصطفوی، رضا شاهرودی، محمد مایلی کهن، مهرداد مسعودی و مهدی پاشازاده روایت شده است وحتی مصاحبه هایی با بازیکنان وقت تیم ملی استرالیا مثل مارک بوسنیچ دروازه بان و تری ونبلز سرمربی استرالیا قرار دارد.

مستند «حماسه ملبورن» کاری از گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک است که جمعه همین هفته ساعت ۱۵ از شبکه یک پخش می شود.

انتهای پیام


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *