برخورد با مراکز فروش و کشتار دام در مشهد+ آدرس مراکز مجاز

برخورد با مراکز فروش و کشتار دام در مشهد+ آدرس مراکز مجاز 

ایسنا/خراسان رضوی مدیر کل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: عرضه، فروش و کشتار دام در سطح شهر ممنوع است.

سید محسن رهنمائی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا و همچون سال گذشته شهرداری مشهد برای ذبح قربانی مراکزی را درنظر نگرفته است و مردم می‌توانند به سه مکانی که دامپزشکی اعلام کرده برای خرید و کشتار دام مراجعه کنند و ذبح دام را در  این مکان‌ها داشته باشند.

وی ادامه داد: حدود ۶۰ اکیپ مشترک با دامپزشکی داریم که در نقط مختلف شهر گشت‌زنی می‌کنند و اگر افراد فروش، عرضه و ذبح دام داشته باشند، با آنها برخورد می‌کنند.

مدیر کل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: مردم هم می‌توانند تخلفات را به دامپزشکی اطلاع دهند
 مراکز عرضه و ذبح مجاز دام زنده در سطح شهر مشهد به شرح ذیر است:

۱. میدان دام موسسه صنعتی گوشت مشهد واقع در تپه سلام-جاده فریمان: علاوه بر عرضه دام تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی، ذبح دام نیز در این مکان، تحت نظارت بهداشتی و شرعی انجام خواهد شد.در ضمن این موسسه از روز شنبه تا اخر وقت اداری روز عید قربان به صورت غیر حضوری  اقدام به پذیرش سفارشات خرید دام زنده و انجام قربانی و تحویل گوشت به صورت بسته بندی در روز بعد از عید اقدام می نماید و تلفن ۳۱۳۰۱ و سایت https://mashadmeat.com و نیز اپلیکیشن «مارلیک» (قابل نصب از کافه بازار) به عنوان راههای ارتباطی مردم با موسسه صنعتی گوشت مشهد جهت سفارش غیر حضوری نذر قربانی معرفی می شود.

۲. بازار دام عسگریه واقع در جاده قدیم قوچان بعد از سه راه فردوسی: علاوه بر عرضه دام تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی، ذبح دام نیز در این مکان، تحت نظارت بهداشتی و شرعی انجام خواهد شد.

۳. بازار دام مهد توس در جاده بهشت رضا: علاوه‌بر عرضه دام تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی، ذبح دام نیز در این مکان، تحت نظارت بهداشتی و شرعی انجام خواهد شد. هرچند با توجه به نزدیکی این بازار به کشتارگاه بزرگ صنعتی دام مشهد ، توصیه می شود که کشتار دام در کشتارگاه صنعتی دام مشهد صورت گیرد.

منبع:ایسنا


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *