مهمترین خواسته‌های ورزشکاران سرزمین مفرغ و بلوط از دولت آینده

مهمترین خواسته‌های ورزشکاران سرزمین مفرغ و بلوط از دولت آینده

ایسنا/لرستان ورزش لرستان از گذشته تاکنون در بخش‌های مختلف ازجمله زیرساخت‌ها با مشکل‌های عدیده‌ای روبرو بوده و دولت‌های مختلف کار خیلی خاصی انجام نداده‌اند.

لرستان سرشار از استعداد ورزشی است و ورزشکارهای این دیار با کمبود امکانات و بعضاً با دست خالی در رشته‌های مختلف افتخارآفرینی کرده‌اند، هر چند تعداد زیادی نیز در فقر امکانات، بی‌کاری، بی‌توجهی مسئولان و غیره؛ عطای دنیای قهرمانی را به لقایش بخشیده‌اند.

بیشتر هیئت‌های ورزشی در لرستان با مشکل مالی مواجه بوده و حتی برای اعزام ورزشکاران به رقابت‌های قهرمانی کشور نیز به مشکل می‌خورند و بعضاً تا روزهای آخر اعزام نمی‌دانند که در مسابقات شرکت می‌کنند یا نه!

سرانه فضای ورزشی در لرستان حدود ۶۱ سانتی‌متر مربع بوده و با میانگین کشور که بر اساس اعلام وزارت ورزش؛ یک مترمربع است، اختلاف زیادی دارد و چند دهه زمان می‌برد که لرستان به این سرانه برسد و از طرفی سرانه سایر استان‌ها نیز در این مدت بیشتر می‌شود.

وجود پروژه‌های زیادی که همچنان پس از دهه‌ها نیمه‌تمام هستند و موجب ناامیدی ورزشی‌های لرستان شده نیز از دیگر مشکلات ورزش در دیار آبشارها بوده که در این مسیر فقط وعده جدید از راه می‌رسد و خبری از افتتاح نیست که نیست.

در بحث تیم‌داری نیز لرستان با مشکل‌های زیادی مواجه است و نبود کارخانجات مهم به این مشکل دامن می‌زند و لرستانی‌ها مجبور می‌شوند با نام استان‌های دیگر در رقابت‌های لیگ شرکت کنند.

لرستان قابلیت تیم‌داری در رشته‌های مختلف را دارد و حتی می‌تواند مدعی قهرمانی باشد اما چه کنیم که شرایط برای این مهم در سرزمین پل‌های تاریخی مهیا نیست و خیلی‌ از استعدادهای این استان راه به جایی نمی‌برند و به علت بی‌کاری جمع زیادی از اهالی ورزش لرستان با عنوان «شوتی» مجبور هستند که در جاده‌ها و در قمار زندگی به دنبال لقمه‌ای نان باشند.

کم نیستند ورزشکارهای لرستانی که به ناچار و با عنوان شوتی دل به جاده می‌زنند و دیگر رمقی برای ورزش ندارند. افتخارات برخی از این ورزشکارها شاید آرزوی خیلی‌ها باشد اما در این دیار، بی‌کاری حرف اول را می‌زند…

هر چند در یکی دو سال اخیر باشگاه‌های پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد، خیبر و یکی دو مورد دیگر اقدامات خوبی در عرصه تیم‌داری داشته‌اند اما بی‌شک تیم‌داری در لرستان جای کار زیادی دارد و می‌توان با ورزشکارهای بومی کارهای درخشانی انجام داد.

شاید کوچک‌ترین خواسته اهالی ورزش سرزمین مفرغ و بلوط از دولت آینده این باشد که پروژه‌های نیمه‌تمام، تکمیل و اندکی سرانه فضای ورزشی بیشتر شود و در تیم‌داری نیز شرایط برای استان‌های محروم تسهیل و تا حدودی رقابت نزدیک‌تر باشد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *