افتتاح ۲ طرح ورزشی با حضور معاون وزیر ورزش در بیرجند

افتتاح ۲ طرح ورزشی با حضور معاون وزیر ورزش در بیرجند

 خانه جوانان بیرجند و زمین مینی گلف مجموعه ورزشی بند دره بیرجند با حضور معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.

خانه جوانان شهرستان بیرجند، عصر امروز چهارشنبه ۱۱ فروردین همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی به منظور بهره‌مندی جوانان و سازمان‌های مردم نهاد (سمن) در مرکز استان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسنا، این خانه جوانان در مکانی به صورت موقت در فضایی به متراژ ۲۰۰ متر مربع راه‌اندازی شد. ساختمان اصلی خانه جوانان بیرجند با متراژ هزار و ۵۰۰ متر مربع و با پیشرفت ۸۵ درصدی در حال ساخت است.

مهدی قناد، سرپرست معاونت امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در این آیین گفت: یکی از ماموریت‌های پنج‌گانه‌ای که در بخش اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان براساس قانون تکلیف شده، توسعه مشارکت‌های نهادمند اجتماعی جوانان همچنین رشد کمی و کیفی آنها است.

قناد بیان کرد: در زمینه شناسه ملی تشکل‌ها رشد ۷۵۰ درصدی داشتیم و ۹۰ درصد تشکل‌ها دارای شناسه ملی هستند.

وی افزود: سال ۹۹ در حالی که دچار بسیاری از مشکلات ناشی از شیوع کرونا بودیم ۱۸ سازمان مردم نهاد را تاسیس کردیم که بیانگر ظرفیت‌های بالای مشارکت‌های اجتماعی جوانان در خراسان جنوبی است.

زمین مینی گلف مجموعه ورزشی بند دره نیز با هزینه یک میلیارد تومان به بهره برداری رسید. ساخت زمین‌های تنیس مجموعه ورزشی بند دره بیرجند نیز با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان، آغاز شد.

قرار است ۴ زمین تنیس با اعتبار یک میلیارد تومان تا دهه فجر در این مجموعه ورزشی ساخته شود.

جمشید تقی‌زاده؛ معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر ورزش و جوانان در حاشیه بازدید از خانه جوانان بیرجند ضمن خداقوت به سمن‌های فعال در خانه جوانان، آغاز به کار این مجموعه را تبریک گفت.

وزیر ورزش و جوانان عصر امروز چهارشنبه برای حضور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان، بررسی روند پیشرفت طرح‌های مختلف و افتتاح چند طرح‌ ورزشی وارد خراسان جنوبی شد.

مسعود سلطانی‌فر که وزیر معین خراسان جنوبی در اقتصاد مقاومتی است پس از ورود به بیرجند راهی شهرستان زیرکوه شد تا در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان شرکت کند که در این شهرستان مرزی برگزار می‌شود.

منبع:ایسنا


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *