صالحی‌امیری: سازمان برنامه‌ و بودجه ۳ و نیم میلیارد به قهرمانان کمک می‌کند

صالحی‌امیری: سازمان برنامه‌ و بودجه ۳ و نیم میلیارد به قهرمانان کمک می‌کند

رییس کمیته ملی المپیک گفت: رییس سازمان برنامه ریزی و بودجه سه و نیم میلیارد تومان برای امسال به قهرمانان و پیشکسوتان کمک می‌کند.

 رضا صالحی امیری در مراسم رونمایی از سردیس قهرمانان المپیک و پارالمپیک گفت: نماد موزه ملی ورزش، تختی است. چون او روح ماندگار ورزش ایران است.
وی افزود: تمام کسانی که به این مراسم دعوت کردیم آگاهانه بوده و تصادفی نیست. اگر آقای قاضی‌زاده دعوت شده، من و آقای سلطانی فر می‌دانیم چقدر به ورزش خدمت کرده است. آقای حناچی نیز هر زمان کمک خواستیم به کمک ما آمد. سلطانی‌فر و تیمش تمام آبرو و اعتبار خود را در ورزش گذاشتند تا کام ملت شیرین شود.
او ادامه داد: ما اگر این مراسم را بعد از انتخابات ریاست جمهوری گذاشتیم به این دلیل بود تا مراسم وارد فضای سیاسی نشود.
صالحی امیری گفت:‌ ما ۶۵ سهمیه گرفته‌ایم و اگر کشوری ۶۵ سهمیه بگیرد گام اول را با موفقیت برداشته است.
وی افزود: نوبخت سال گذشته ۲ میلیارد تومان برای قهرمانان و پیشکسوتان کمک کرد و امسال هم سه و نیم میلیارد هم متعهد شده که کمک کند.
صالحی امیری در جمع خبرنگاران بیان کرد: تلاش کردیم از ۹ تن از قهرمانان ایران تحلیل و قدردانی کنیم. بر این باور هستیم اگر درخت ورزش قهرمانی سبز است بخاطر کسانی است که در تاریخ ورزش ایران در خشیدند. از تندیس تختی به عنوان نماد پهلوانی رونمایی شد و نام و یاد تختی زنده خواهد ماند.  تمام جامعه بعد از کرونا از این موزه بازدید می کنند. همچنین تالار  پار المپیک رونمایی شد.
او ادامه داد: همه فدراسیون های ما به ویژه المپیکی ها و کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش برای درخشش در المپیک توکیو تلاش می کنند. مطمئنم کام ملت در توکیو شیرین می شود.
منبع:ایسنا

منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *