کد خبر : 208172
تاریخ انتشار : یکشنبه 7 ژانویه 2024 - 12:17

عنوان: تفاوت دوربین مداربسته تحت شبکه و دوربین هیدن

عنوان: تفاوت دوربین مداربسته تحت شبکه و دوربین هیدن

  خلاصه: در این راهنما ما با تفاوت های میان دوربین های مداربسته تحت شبکه معمولی و دوربین های مخفی و ریز هیدن کمرا آشنا خواهیم شد. مزیت های دوربین مینی و مخفی را نسب به سایر دوربین های امنیتی بررسی میکنیم. Figure 1دوربین کوچک مخفی و دوربین مداربسته دوربین مداربسته چیست؟ یک سیستم دوربین

 

خلاصه: در این راهنما ما با تفاوت های میان دوربین های مداربسته تحت شبکه معمولی و دوربین های مخفی و ریز هیدن کمرا آشنا خواهیم شد. مزیت های دوربین مینی و مخفی را نسب به سایر دوربین های امنیتی بررسی میکنیم.

Figure 1دوربین کوچک مخفی و دوربین مداربسته

دوربین مداربسته چیست؟

یک سیستم دوربین مداربسته شامل تعدادی دوربین برای ضبط فعالیت ها، یک دستگاه ضبط ویدئوی دیجیتال (DVR) برای ذخیره فیلم و یک مانیتور برای مشاهده فیلم های ضبط شده است. همچنین می‌توانید ویژگی‌های امنیتی مانند آشکارسازهای حرکت و آلارم‌ها را اضافه کنید.

اکثر مردم سیستم های دوربین مدار بسته را برای اهداف امنیتی نصب می کنند. آنها میتوانند از سرقت سارقان جلوگیری می کنند و می توانند به شناسایی مجرمان بعد از این واقعیت کمک کنند. اما آنها کاربردهای دیگری نیز دارند. به عنوان مثال، می توانید از آنها برای مراقبت از کارمندان یا کودکان استفاده کنید.

سیستم های دوربین مدار بسته در اشکال و اندازه های مختلف تولید می شوند. آنها می توانند به سادگی یک دوربین منفرد متصل به یک DVR باشند، یا می توانند با چندین دوربین، انواع مختلف فضای ذخیره سازی و قابلیت های مشاهده از راه دور پیچیده تر باشند. نوع سیستم مورد نیاز شما به نیازهای خاص شما بستگی دارد.

نصب یک سیستم دوربین مدار بسته می تواند یک راه عالی برای بهبود امنیت در خانه یا محل کار شما باشد. اما مهم است که قبل از هر تصمیمی مطمئن شوید که همه نکات را درک کرده اید.

دوربین کوچک هیدن چیست؟

در دوربین مخفی نصب دوربین به صورت مخفی است تا بتواند نماهای خاصی را بدون دیده شدن و تحت پوشش محیط ضبط کند که به گونه ای ساخته می شوند که در حین استفاده مخفی می شوند. دوربین مینی مخفی همیشه از اشیاء مورد نظر خود که شکار می شوند، پنهان می شود.

Figure 2دوربین مخفی کوچک ریز مینی

دوربین‌های امنیتی مخفی طیف وسیعی از کاربردهای عملی دارند که بسیاری از مردم حتی آن‌ها را در نظر نمی‌گیرند که به ویژه در داخل خانه مفید هستند. به عنوان مثال، اگر می خواهید مراقب یک پرستار بچه، یک نظافتچی خانه یا نوجوانان خود باشید، آنها مفید هستند. اگر پدر و مادری در خانه سالمندان دارید، می توان از آنها برای اطمینان از عدم مراقبت سهل انگارانه استفاده کرد.

در صورتی که شخصی به خانه شما نفوذ کند، یک دوربین امنیتی مخفی نیز جزئیات بیشتری را در مورد مجرم ارائه می دهد.

انواع دوربین هیدن

اما دوربین مخفی چگونه کار می کند؟ اساساً، هدف اصلی این است که به طور استراتژیک آن را در جایی قرار دهیم که مورد توجه قرار نگیرد، اما همچنان کارایی خود را در گرفتن محیط اطراف خود حفظ کند. ممکن است آن را در یک ضبط ویدیویی، یک گیاه، یک کتاب یا حتی یک اسباب بازی کودکان پنهان کنید. هر جایی که دستگاه توجه زیادی را به خود جلب نکند خوب است.

بسته به نوع دوربین مخفی که استفاده می‌کنید، می‌تواند بدون توقف ویدیو ضبط کند یا از حسگر حرکتی استفاده کند که تنها زمانی فعال می‌شود که چیزی در اتاق حرکت می‌کند.

هر دوی این گزینه‌ها مزایا و معایب خود را دارند، اما در بیشتر موارد، استفاده از حسگر حرکت تنها منجر به ضبط ویدیویی می‌شود که واقعاً مفید است، بنابراین کار کمتری برای شما انجام می‌شود که به صورت دستی فیلم‌ها را مرور کنید. فیلم کمتر همچنین به این معنی است که برای ذخیره آن به فضای هارد دیسک کمتری نیاز خواهید داشت.

برای بررسی فیلم ضبط شده، به یک مانیتور نیاز دارید. هر مانیتور کامپیوتر قدیمی ساده به خوبی کار می کند، اما اگر یکی از آن را در دسترس ندارید، اکثر تلویزیون های مدرن امروزی تمام پورت های ورودی مورد نیاز را دارند.

در هر صورت، یک دوربین مخفی درست مانند یک دوربین مدار بسته معمولی کار می کند، به جز این واقعیت که کمی کوچکتر طراحی شده است، بنابراین کار پنهان کردن آن بسیار آسان تر است.

این دستگاه با استفاده از یک لنز کار می کند که از طریق آن نور ورودی را می گیرد. سپس نور بر روی شبکه کوچکی از آشکارسازهای نور متمرکز می شود. اینها وظیفه اندازه گیری میزان نور در یک نقطه خاص از تصویر را دارند.

در صورتی که از دوربین مخفی رنگی استفاده می کنید، آشکارساز میزان نور قرمز، آبی و سبز را اندازه گیری می کند. پس از آن، به سادگی آنها را با هم جمع می کند تا رنگ نور را در یک مکان خاص نشان دهد. در نهایت وقتی این آشکارسازها با هم ترکیب می شوند، یک تصویر کامل شکل می گیرد.

برای اینکه تصمیم خرید خود را کمی پیچیده تر کنید، انواع مختلفی از دوربین های مخفی وجود دارد که می توانید خریداری کنید. آنها بیشتر در دسته های زیر قرار می گیرند:

دوربین مخفی سیمی

داشتن یک دوربین مخفی سیمی به سادگی به این معنی است که یک سیم فیزیکی در محل وجود دارد که آن را به دستگاه ضبط واقعی مانند VCR، DVR یا مانیتور تلویزیون متصل می کند.

مزیت این گزینه این است که هزینه زیادی ندارد. با این حال، اگر واقعاً خلاق نباشید و به چیزی هوشمندانه فکر نکنید، برای پنهان کردن همه سیم‌ها کار سخت‌تری خواهید داشت!

با این حال، اگر به مقداری ایده نیاز دارید، یک راه خوب این است که آنها را در دستگاهی که قبلاً از سیم (بلندگو، ساعت و غیره) استفاده می‌کند پنهان کنید، بنابراین دیدن سیم هیچ شکی را ایجاد نمی‌کند.

دوربین مخفی بی سیم

یک دوربین مخفی بی سیم مانند دوربین مخفی سیمی عمل می کند، تنها تفاوت آن در این است که برای انتقال سیگنال به گیرنده نیازی به کابل فیزیکی ندارد. این امر پنهان کردن آنها را بسیار ساده تر می کند، اما نقطه ضعف آن این است که به دلیل فرستنده بی سیم هزینه کمی بیشتر می کنند.

دارای فرستنده بی سیم داخلی است که سیگنال را به گیرنده می فرستد. برای دسترسی به فیلم، به یک دستگاه تلویزیون، DVR یا VCR نیاز دارید. حتی می توانید آن را از آنجا ضبط کنید و در تاریخ بعدی پخش کنید.

Figure 3دوربین بیسیم کوچک موبایل

یک دوربین بی سیم زندگی را بسیار آسان تر می کند و ارزش آن را دارد که برای اثربخشی و راحتی کمی بیشتر سرمایه گذاری کنید.

دوربین مخفی DVR داخلی

دوربین مخفی DVR داخلی به این معنی است که دوربین به یک ضبط کننده ویدیوی دیجیتال با اندازه میکرو متصل است که فیلم را روی یک رسانه قابل جابجایی مانند کارت حافظه ضبط می کند. هنگامی که می خواهید ببینید دوربین مخفی چه چیزی را ضبط کرده است، به سادگی رسانه را به رایانه شخصی خود وصل کنید و از آنجا به فیلم ضبط شده دسترسی پیدا کنید.

این گزینه نیز به دلیل سخت افزار اضافی DVR که در داخل دستگاه قرار دارد، هزینه کمی بیشتر دارد. با این حال، مزیت این است که شما لازم نیست نگران انتقال سیگنال در هر جایی باشید، چه از طریق سیم یا از راه دور. اگر نیازی به نظارت بر عملکرد در زمان واقعی ندارید، این راه حل عالی است.

کدام یک بهتر است؟

جمع آوری مزایا و معایب دوربین های امنیتی مخفی در مقابل دوربین مداربسته معمولی، مسلماً می تواند کار سختی باشد. خوشبختانه، ما تجربه زیادی در این زمینه داریم تا به مصرف کنندگانی مانند شما بینش ارزشمندی ارائه دهیم و به شما بگوییم که کدام سیستم نظارتی به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

هر دو دوربین امنیتی مخفی و قابل مشاهده ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و دانستن اینکه چه هستند می تواند تصمیم خرید شما را بسیار آسان تر کند. اگر در انتخاب بین این دو تردید دارید، به جای درستی آمده اید. چند دقیقه خواندن این پست می تواند به شما کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشید. در اینجا نحوه انتخاب بین دوربین های امنیتی مخفی و قابل مشاهده آمده است.

آیا باید دوربین های امنیتی قابل مشاهده را در خانه خود نصب کنید؟

اکثر سارقان فرصت طلب اغلب به استتار خود در طول یک حمله برنامه ریزی شده متکی هستند. هرچه احتمال کمتر دیده شدن آنها وجود داشته باشد، اعتماد به نفس بیشتری برای ورود اجباری دارند. در این مواقع است که دوربین امنیتی قابل مشاهده کاملاً مفید خواهد بود. وجود یک دوربین امنیتی به تنهایی گاهی اوقات کافی است تا سارق را به فکر وادار کند تا درباره کارهایش فکر کند. گرفتار شدن در دوربین چیزی نیست که یک جنایتکار می خواهد و یک دوربین امنیتی شانس بیشتری برای بازدارندگی ایجاد می کند.

فراتر از ویژگی‌های بازدارنده، می‌خواهید مطمئن شوید که خود دوربین دارای وضوح کافی برای ثبت جزئیات بیشتر است. اکثر دوربین‌های با وضوح بالا ویدیوهایی با کیفیت 4K ضبط می‌کنند و جزئیات زیادی را در خود جای می‌دهند، به طوری که می‌توانید شماره پلاک خودرو را تشخیص دهید و چهره افراد را شناسایی کنید. همچنین، بسیاری از دوربین‌های امنیتی قابل مشاهده اکنون دارای ویژگی‌های ضد خرابکاری مانند محفظه‌های فلزی و پوشش لنزهای مقاوم در برابر لکه هستند تا غیرفعال کردن آنها را دشوار کند.

چه زمانی باید دوربین های امنیتی مخفی را انتخاب کنید؟

مزایای دوربین قابل مشاهده نسبت به دوربین مخفی به وضوح آشکار است. با این حال، یک دوربین امنیتی مخفی چند ترفند در آستین خود دارد که ارزش بررسی دارد. اگر می خواهید یک سیستم نظارت محتاطانه داشته باشید که خطر خرابکاری را از بین ببرد، یک دوربین امنیتی مخفی ممکن است برای شما مناسب باشد.

دوربین‌های مخفی به دلیل فرم کوچک‌ترشان می‌توانند در هر جایی که دوست دارید قرار بگیرند. این به شما امکان می دهد دستگاه را در نقاط نصب خوب پنهان کنید تا مجرمان فرصتی برای غیرفعال کردن آنها نداشته باشند. بعید است که مجرمان در هنگام مشاهده یک دوربین امنیتی قابل مشاهده اقدامی انجام دهند. در واقع، آنها حتی ممکن است مصمم باشند آن دوربین را از بین ببرند تا کمترین مدرک ممکن را به جا بگذارند. همچنین، ممکن است یک دوربین امنیتی قابل مشاهده برای مهمانان در ملک شما ایده خوبی نباشد. دوستان و خانواده شما ممکن است از دانستن اینکه زیر نظر یک دستگاه نظارت هستند احساس ناراحتی کنند.

با یک دوربین امنیتی مخفی، مهمانان شما حتی نمی دانند که شما یک سیستم نظارتی در داخل ملک خود دارید. دوربین‌های جاسوسی کوچک و مخفی با صدای قابل اعتماد به عنوان دوربین‌های پرستار بچه عالی عمل می‌کنند. اگر یک پرستار بچه در اطراف خانه دارید، داشتن این دوربین ها در اطراف تضمین می کند که فرزندان شما بهترین مراقبت ممکن را دریافت می کنند.

منبع: MiniDvPro

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.