تغییر مدیران استانی تا قبل از سفر هیئت دولت

تغییر مدیران استانی تا قبل از سفر هیئت دولت

به گزارش ایلنا، محمدهادی ایمانیه امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت برگزار شد با بیان اینکه قطعا باید تعارف را کنار گذاشت و تغییرات لازم را انجام داد، افزود: به طور کلی از وضعیت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی رضایت کامل ندارم، اعتقاد دارم که باید تغییری در این زمینه ایجاد شده و اتفاقات تازه و اثرگذاری حادث شود.

وی در ادامه و پاسخ به پرسش خبرنگارن در رابطه با تغییر نام بلوار آزادی به قدس، توسط شورا و قطع یک درخت نوستالژیک توسط شهرداری، گفت: پیرامون هر دو مورد از شهردار سئوال کردم که اعلام شد  آن درخت خشک شده بود و بلوار تغییر نام داده شده هم آزادی نبوده است.

ایمانیه افزود: اگر خبرنگاران در این باره توضیح دیگری دارند و قانع نشده‌اند، باید شهرداری و شورا پاسخگو باشند.

نبود زیرساخت پاشنه آشیل سرمایه گذاری در فارس است

استاندار فارس همچنین گفت: پاشنه آشیل سرمایه‌گذاری در فارس، نبود یا کامل نبودن زیرساخت‌هایی نظیر برق، آب، گاز و مخابرات است؛ امکاناتی که با سوت زدن استاندار و در کوتاه مدت ایجاد نمی‌شود، هرچند کمبود تسهلات بانکی موجب گرفتاری‌هایی در این زمینه بوده است.

وی با بیان اینکه برابر با اعلام رسمی وزارت اقتصاد و دارایی هر بانک باید حداقل نزدیک به ٥٠ درصد از منابع خود را در استان هزینه کند، در این باره گفت:  بانک‌هایی که این موضوع را رعایت نکنند، شعب شان تعطیل خواهد شد.

ایمانیه  با بیان اینکه روند احداث تالار بزرگ شهر شیراز مجددا آغاز شده اما از سرعت کار پیمانکار راضی نیستیم، اضافه کرد: برابر رایزنی‌های انجام شده، مقرر شد تالارهای بزرگ شیراز و ابوریحان، طی تفاهمنامه‌ای که به امضای فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و شهرداری شیراز خواهد رسید، به سرانجام مطلوب برسد.

ایمانیه خاطرنشان کرد: برج فناوری استان نیز آماده شده و در زمان سفر هیئت دولت به بهره برداری می‌رسد.

نباید به موضوع حادثه شاهچراغ غیرمنصفانه ورود کرد

استاندار فارس در بخش دیگری از صحبت هایش به ارائه توضیحاتی در خصوص حادثه تروریستی در حرم حضرت شاهچراغ(ع) پرداخت و افزود: به هیچ عنوان نباید نسبت به این موضوع غیرمنصفانه ورود کرد و کل حادثه حدود ۲۴ ثانیه به طول انجامیده و طی آن، شاهد ورود عملی حلقه‌های اول تا سوم امنیتی به ماجرا بوده‌ایم.

ایمانیه با بیان اینکه شهید جهانگیری، حلقه اول امنیتی بود که توسط تروریست به شهادت رسید، خاطرنشان کرد: تروریست حین ورود به حرم، به دلیل مواجهه با تیراندازی عوامل امنیتی در حلقه‌های بعدی، مسیر خود را از سمت صحن شاهچراغ(ع) به سمت مسجد جامع تغییر داد.

وی با تاکید براینکه در زمان دستگیری تروریست توسط “بادپا” چهار نفر از نیروهای امنیتی حرم نیز بالای سر فرد حضور داشتند، یادآور شد: در مقایسه بین حادثه تروریستی آبان سال گذشته، عملکرد و مواجهه بسیار خوب شده بود؛ البته نمی‌توان انتظار داشت که در حرم، مانند پادگان عمل کرد.

 ممنوعیت سکونت اتباع بیگانه در محدوده حرم های شریف

استاندار فارس با بیان اینکه اقدامات جدیدی برای ارتقاء ایمنی حرمین شریف واقع در شیراز، مصوب شده است، گفت: یکی از مباحث، تقویت وضعیت امنیت پیرامون حرم‌های حضرت شاهچراغ(ع) و حضرت سیدعلاءالدین حسین(ع) بوده که نصب دوربین‌هایی در این محدوده مد نظر است.

به گفته ایمانیه براساس مصوبه اخیر، در محدود بافت ٥٧ هکتاری اطراف حرم‌های شریف، سکونت اتباع بیگانه کاملا ممنوع شده است، مگر اینکه اداره اطلاعات، این اجازه را برای فرد یا افراد صادر کرده باشد.

وی افزود: هیچ کارفرمایی در شیراز برای هیچ یک از مشاغل اعم از ساختمانی، باغبانی، کشاورزی و … اجازه به کارگیری اتباع بیگانه را ندارد، مگر با مجوز مستقیم اداره اطلاعات این بکارگیری انجام شود.

استاندار فارس ضمن تاکید براینکه، تمکین نکردن از این مصوبه توسط مالکان املاک محدوده پیرامونی حرم یا کارفرمایان، منجر به برخورد قانونی و مواجهه افراد با اتهام ضد امنیتی خواهد شد، ابراز کرد: براساس مصوبه شورای امنیت کشور، امنیت حرم سیدعلاالدین حسین(ع) نیز به سپاه واگذار شده است.

وی در خصوص ارز ویژه اربعین حسینی نیز گفت: براساس قول رئیس شورای هماهنگی بانک‌های فارس، ساعات کار بانک ملی در استان برای این موضوع افزایش یافته و قرار بر افزایش شعب بانکی نیز بوده است.

ایمانیه خاطرنشان کرد: از این پس اگر شاهد صف برای دریافت ارز اربعین در شیراز بودیم، به استانداری گزارش شود.

استاندار فارس رویکرد استان در اقدامات انجام شده در بحث تحقق شعار سال نیز گفت: در بحث تورم با نگاه ایجاد هزار فروشگاه از تولید تا توزیع به دنبال جلوگیری از گرانفروشی و رسیدن اقلام مورد نیاز شهروندان با قیمت مناسب هستیم و در بحث تولید نیز به زودی آمار این حوزه در شش ماهه نخست امسال را به اطلاع مردم خواهیم رساند.

افتتاح و بهره برداری ۸۳۷ پروژه در هفته دولت 

استاندار فارس از افتتاح و بهره برداری ۸۳۷ پروژه با ۴۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار، در هفته دولت  در استان فارس خبر داد.

وی ادامه داد: پروژه‌های هفته دولت امسال نسبت به سال گذشته رشدی ۶ برابری داشته است.

ایمانیه با اشاره به نزدیک بودن سفر هیئت دولت به استان فارس گفت: در هفته دولت این پروژه‌ها به بهره‌برداری می‌رسند اما افتتاح رسمی آنها همزمان با سفر رئیس‌جمهوری به استان خواهد بود.

استاندار فارس در آماری بیشترین پروژه هفته دولت را مربوط به شهرستان شیراز  با ۱۲۶ پروژه و ۳۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار بیان کرد افزود: کمترین میزان پروژه‌ها نیز مربوط به حوزه کوار، خرامه و سروستان است.

به گفته ایمانیه از نظر رتبه‌بندی ریالی نیز شهرستان نی‌ریز با سرمایه گذاری بیش از ١٠ هزار میلیارد تومان در طرح توسعه فولاد غدیر بیشترین اعتبار پروژه‌های قابل افتتاح هفته دولت در شهرستان‌های استان را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: فاز توسعه فولاد کوار با ۸۹۰۰ میلیارد تومان، آزادراه شیراز اصفهان با شش هزار میلیارد تومان، تولید کربنات سدیم فیروزآباد با ۳۳۰۰ میلیارد تومان، تاسیسات فاضلاب شهری آباده با ۱۳۰۰میلیارد تومان و…در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

استاندار فارس همچنین با بیان اینکه بیشترین سهم پروژه ای سازمانی مربوط به شهرداری ها با ۱۴۵ پروژه، بخش راهداری و حمل و نقل با ۱۰۶ پروژه و کمیته امداد با ۱۰۹ پروژه  است، تصریح کرد: از نظر میزان اعتبارات، سازمان صمت با ۲۴ هزار میلیارد تومان، اداره کل راه و شهرسازی فارس با شش هزار میلیارد تومان و آبفای استان با ۲۴۰۰ میلیارد تومان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

ایمانیه تعداد تقریبی اشتغال مستقیم حاصل از بهره برداری این پروژه‌ها را ۶۵۰۰ نفر و میزان اشتغال غیرمستقیم را ٣٠ هزار نفر اعلام و اضافه کرد: ٢٧ هزار میلیارد تومان از اعتبارات پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت توسط بخش خصوصی و مابقی توسط دولت تامین شده است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *