آتش‌سوزی در «پترو پالایش گهر» مهار شد / نیروهای آتش‌نشانی آماده‌ باش هستند

آتش‌سوزی در «پترو پالایش گهر» مهار شد / نیروهای آتش‌نشانی آماده‌ باش هستند

به گزارش ایلنا، مهدی پازوکی در تشریح آخرین روند مهار آتش‌سوزی در شهرک صنعتی دورود با اشاره به حضور استاندار لرستان و تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان گفت: براساس تعیین وظایف صورت گرفته در ستاد مدیریت بحران و همچنین با حضور ماشین‌آلات آتش‌نشانی از شهرهای مختلف استان و استان مرکزی و حضور نیروهای مختصص از پتروشیمی شازند، خوشبختانه در حال حاضر آتش‌سوزی در «پترو پالایش گهر»  مهار شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان با بیان اینکه در حال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد، عنوان کرد: نیروهای آتش‌نشانی و امدادی در حال پاک‌سازی و مهارسازی منطقه هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه روستای داریاب همجوار این منطقه است و حدود ۸۰۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر  ۲۷۰۰ نفر در این روستا ساکن هستند، بنا به دستور استاندار، نیروهای امدادی و آتش‌نشانی ۲۴ ساعته آماده‌باش می‌باشند که منطقه را رصد و اقدامات لازم و به‌موقع را در صورت بروز حوادث احتمالی انجام دهند.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: براساس نظر کارشناسان، علت اولیه حادثه آتش‌سوزی کارخانه “پترو پالایش گهر دورود” گرم شدن مخازن سوخت این کارخانه اعلام شد.

پازوکی همچنین مباحث مسمومیت مردم بر اثر دود ناشی از حریق این شرکت را شایعه اعلام و تکذیب کرد و افزود: بر اساس آمار دریافتی، تاکنون کسی بر اثر مسمومیت ناشی از دود این حریق در بیمارستان بستری نشده است.

انتهای پیام/


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *