کد خبر : 178413
تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 دسامبر 2021 - 10:19

افزایش ایمنی بیمارستان‌ها در استان فارس

افزایش ایمنی بیمارستان‌ها در استان فارس

ایسنا/فارس مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: در زمینه مقابله با حوادث و بلایا، بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه در استان فارس موفق به ارتقاء وضعیت و کسب نمره بالاتر از میانگین کشوری شده‌اند. محمدجواد مرادیان شنبه ۴ دی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: بر اساس ارزیابی سازمان اورژانس کشور، ایمنی بیمارستان‌های

افزایش ایمنی بیمارستان‌ها در استان فارس

ایسنا/فارس مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: در زمینه مقابله با حوادث و بلایا، بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه در استان فارس موفق به ارتقاء وضعیت و کسب نمره بالاتر از میانگین کشوری شده‌اند.

محمدجواد مرادیان شنبه ۴ دی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: بر اساس ارزیابی سازمان اورژانس کشور، ایمنی بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مقابل حوادث و بلایا از نمره ۵۰ در سال ۱۳۹۳ به نمره ۶۸ در سال ۱۳۹۹ رسیده است، این در حالی است که نمره میانگین کشوری ۶۰ بوده و نمره دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این زمینه از میانگین کشور، بالاتر است.

او بیشترین میزان افزایش ایمنی را بیش از ۲۲ نمره در حوزه «مدیریت فوریت و بلایا» اعلام کرد که مربوط به اقدامات نرم افزاری و آموزش و تدوین برنامه و برگزاری تمرین بوده و از نمره ۴۷ به ۶۹ ارتقا داشته، این در حال است که میانگین کشوری در این حوزه نمره ۶۳ است.

مرادیان با اشاره به اقدامات تاثیرگذار معاونت‌های توسعه مدیریت و منابع و درمان دانشگاه در راستای افزایش ایمنی بیمارستان‌ها گفت: کسب این سطح از ایمنی در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حاصل تلاش تمام واحدهای مجموعه دانشگاه به ویژه این دو معاونت است.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه با مهم برشمردن ایمنی سازههای مراکز درمانی در مقابل حوادث و بلایا اضافه کرد: ارائه خدمات بهداشتی درمانی از سوی بیمارستان در حوادث و بلایا، بسیار اهمیت دارد و عموم مردم پس از بروز حادثه، به نزدیک ترین بیمارستان مراجعه می‌کنند؛ به همین دلیل ایمنی بیمارستانها، به عنوان یکی از سطوح مهم ارائه خدمات درمانی در جامعه اهمیت بسزایی در ارتقای ایمنی بیماران و حفظ عملکرد ارائه خدمات در شرایط بحرانی دارد.

مرادیان اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی برای ارتقای حوزه ایمنی غیر سازه‌ای، در آینده شاهد رشد روند افزایشی سطح ایمنی بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز باشیم.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.