شهردار همدان مطرح کرد: نقش شهروندان در رسیدن به شهر ایده‌آل

شهردار همدان مطرح کرد: نقش شهروندان در رسیدن به شهر ایده‌آل

ایسنا/همدان شهردار همدان گفت: برای رسیدن به شهر ایده‌آل، شهروندان نقش مؤثری دارند.

عباس صوفی امشب ۶ اسفندماه در آیین اختتامیه سومین جشنواره شهروند برگزیده همدان، با بیان اینکه جشنواره شهروند برگزیده مبنای علمی دارد و براساس زمان‌بندی خاص، برگزار می‌شود،تصریح کرد: در این دوره از جشنواره ۸۰۰ شهروند به دبیرخانه جشنواره معرفی شدند که ۱۲۰ نفر به مرحله داوری راه یافتند و امشب  ۲۸ نفر از شهروندان برگزیده همدان معرفی می‌شوند.

وی با بیان اینکه این جشنواره برای معرفی افرادی است که یک ویژگی خاص دارند، ادامه داد: اعتقاد داریم شهروندان برای رسیدن به شهری که توسعه پایدار دارد، باید در مدیریت شهری مشارکت داشته باشند و در رسیدن به شهر ایده‌آل، شهروندان نقش مؤثری دارند.

شهردار همدان خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های این جشنواره معرفی افرادی است که همدانی نیستند اما در توسعه همدان مشارکت داشتند؛ به عنوان مثال در سال گذشته از خانواده مرحوم فرشچیان که در توسعه حوزه سلامت همدان مشارکت داشتند، تقدیر کردیم.

معاون استاندار همدان نیز با بیان اینکه با نظر شهروندان در تدوین برنامه‌های شهری، برتری کار را مشاهده می‌کنیم،اظهار کرد: در بعد الگوسازی وقتی طبق شاخص‌های مشخصی، شهروند برگزیدان انتخاب شدند، باید بتوانیم شاخص‌های برجسته را ترویج و اطلاع رسانی کنیم تا مورد توجه همه شهروندان، جوانان و نخبگان قرار بگیرد.

ظاهرپورمجاهد با اشاره به اینکه در استان همدان، مسئولان با یک همدلی و  ارتباط بسیار خوب و همراهی با مردم، برنامه توسعه خود را دنبال می‌کنند، خاطرنشان کرد: برای هر مسئله‌ای که مسئولان برنامه داشته باشند، اگر تدوین برنامه با نظر شهروندان باشد قطعا برتری کار را می‌بینیم.

سرپرست فرمانداری همدان نیز با اشاره به اینکه شهر یک موجود پویا است پس بحث مشارکت حرف اول و آخر را در آن می زند، اظهار کرد: در ارتباط با جشنواره شهروند برگزیده هرچه تحقیق می کنیم با دو واژه مشارکت و مسئولیت پذیری مواجه می‌شویم.

محمدعلی محمدی تصریح کرد: وقتی تاریخ سراسر افتخار استان همدان را بررسی می کنیم، شاهد فراز و نشیب های بسیار زیادی در تاریخ همدان هستیم و این دو واژه از همه ی صفات پررنگ تاریخ همدان هستند بنابراین باید برای این دو واژه فضای ویژه‌ای باز کرده تا بتوانیم معانی آن‌ها را به صورت صحیح ادا کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه باید همه همشهریان در توسعه شهر مشارکت داشته باشند، مطرح کرد: هیئت داوران این جشنواره، اساتید دانشگاه، معتمدین شهر و افرادی بودند که شناخت کاملی نسبت به اوضاع شهر دارند.

سیدمسعود عسگریان تصریح کرد: اعتقاد داریم اگر لازم است توفیقی در حوزه شهری باشد باید همه همشهریان در توسعه شهر مشارکت داشته باشند.شهرداری و شورای شهر تلاش کردند همه ساله این افراد را شناسایی و معرفی کنند تا برگزیدگان حوزه شهروندی و اخلاق مداری را به جامعه شهری همدان معرفی کنیم.

به گزارش ایسنا، در بخش ویژه این مراسم از شهدای مدافع سلامت همدان، شهیده گلنار قیامتی و شهیده سیده زهرا موسوی ارفع تقدیر شد و اکرم محسنی، فاطمه مشفقی، دکتر الهام عبدلی و دکتر رضا طهماسبی به عنوان شهروندان برگزیده مدافع سلامت شهر همدان انتخاب شدند همچنین از علیرضا رجبی و عرفان مختارزاده به عنوان شهروندان برگزیده جهادگر سلامت شهر همدان تقدیر شد.

فرج‌الله کریمی ارمغانی، هاشم فرامرزی، عزت‌الله صدر و طاهره روشنیان به عنوان شهروندان برگزیده‌ عامل به وظایف شهروندی معرفی شدند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *