تعهد نخست‌وزیر تونس به ادامه نبرد علیه تروریسم

تعهد نخست‌وزیر تونس به ادامه نبرد علیه تروریسم

همزمان با پنجمین سالروز “حماسه بن قردان” که در جریان آن نیروهای امنیتی تونس مانع تأسیس امارت وابسته به داعش شدند، نخست‌وزیر این کشور بر ادامه جنگ علیه تروریسم تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه القدس العربی، هشام المشیشی، نخست‌وزیر تونس در سخنرانی خود در شهر بن قردان در پنجمین سالروز “حماسه بن قردان” گفت: جنگ علیه تروریسم از اولویت‌های دولت است که به حمایت لازم از نیروهای امنیت داخلی و ارتش ملی و تقویت امکانات مادی و بشری برای یگان‌های مختلف ادامه خواهد داد.

وی بر عزم و اراده قوی و ثابت دولتش برای حفاظت از هر وجب از خاک وطن و نابودی خطر تروریسم با تکیه بر وحدت دو نهاد امنیتی و نظامی و همبستگی تمام مردم تأکید کرد.

وی گفت: حماسه بن قردان عملیات تروریستی بزدلانه‌ای را ناکام گذاشت که هدف آن برهم زدن امنیت و ثبات کشور و ضربه زدن به روحیه تونس بود. موفقیت در این عملیات اراده و همت تونسی‌ها را برای نابودی ریشه تروریسم بیشتر کرد و آغازی برای موفقیت‌های امنیتی و نظامی بیشتر برای پیگرد گروه‌های تروریستی و ناکام گذاشتن برنامه‌هایشان و نابودی رهبرانشان شد.

همچنین جنبش النهضه قهرمانی‌های نیروهای امنیتی و نظامی و ساکنان بن قردان را که در مقابله با داعش نقش دارند، ستود.

این جنبش اعلام کرد: تونس انقلاب، آزادی و کرامت علیه تروریسم و برنامه‌های آن است و به توانایی مردم ما و نیروهای نظامی و امنیتی برای مقابله با این آفت و محاصره بقایای تروریسم افتخار می‌کند.

وی خواهان تقویت وحدت ملی و همبستگی و انسجام میان نهادهای حکومتی و موفقیت در ارتقای اوضاع اجتماعی و اقتصادی شد و گفت: این عوامل صلابت تجربه دموکراسی و مصون ماندن آن از جنایت‌های تروریستی را افزایش می‌دهد. خون شهدا و فداکاری‌های تونسی‌ها امانتی بر گردن همگان است و این مرحله ایجاب می‌کند از کشور در برابر تروریسم حفاظت کنیم و برای برآوردن خواسته‌های مشروع تونسی‌ها و ارتقای اوضاع اقتصادی و معیشتی و تقویت وحدت ملی و همکاری و انسجام تلاش کنیم.

این جنبش بر اهمیت همکاری و همبستگی میان مردم تونس و لیبی برای مقابله با تهدیدات تروریستی و ایجاد آینده بهتری برای دو کشور از طریق تقویت همکاری اقتصادی و تسهیل تبادل تجاری تأکید کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *