بررسی وضعیت واحدهای بلاتکلیف مسکن مهر خوزستان

بررسی وضعیت واحدهای بلاتکلیف مسکن مهر خوزستان

 معاون امور عمرانی استانداری خوزستان در خصوص مشکلات مسکن مهر استان، گفت: مقرر شده است که جلسه‌ شورای مسکن خوزستان با حضور رئیس سازمان ملی زمین و مسکن برگزار و مسائل مربوط به مسکن مهر رسیدگی شود.

فاضل عبیات در حاشیه نشست بررسی مسائل و مشکلات شهرستان خرمشهر که امروز (۱۱ فروردین‌ماه) برگزار شد، اظهار کرد: امروز بیستمین جلسه مختص شهرستان خرمشهر با حضور مسئولان استانی و خرمشهر برگزار شد و پروژه‌هایی که مورد بحث قرار گرفتند، مربوط به آبرسانی بودند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در رابطه با آبرسانی مسیر شلمچه، تصفیه‌خانه آب خرمشهر و تصفیه‌خانه فاضلاب خرمشهر تصمیماتی اتخاذ شده است؛ امکان راه‌اندازی و افتتاح تصفیه‌خانه آب خرمشهر در چهار ماه آینده وجود خواهد داشت.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: ٧٠ هزار متر مکعب در شبانه روز به ظرفیت آب تصفیه شده سالم به خرمشهر اضافه خواهد شد و مجموعا به ١٧٠ هزار متر مکعب در روز خواهد رسید.

وی در خصوص فاضلاب و شبکه دفع آب‌های سطحی خرمشهر افزود: مشکلاتی در معابر برای شهروندان در خرمشهر ایجاد شده است که در این خصوص برنامه‌ریزی‌هایی در زمان‌های مقرر انجام و مصوب شد.

عبیات تصریح کرد: در دو ماه آینده فصل توزیع اعتبارات شهرستانی فرا خواهد رسید. بحث‌های مربوط به اعتبارات نیز مورد تاکید استاندار خوزستان قرار گرفت که با رویکرد جدید در این زمینه، موضوع جلب اعتبارات را از منابع دولتی و مؤسساتی که می‌توانند کمک کنند، پیگیری خواهیم کرد و مصوبات خوبی در جلسه داشتیم.

وی افزود: همچنان در شهرستان خرمشهر و شهرهای مرتبط، مانند جزیره مینو مشکلاتی در زمینه کشاورزی وجود دارد که مقرر شد جلساتی با حضور دستگاه‌های مرتبط و مجری طرح ۵۵٠ هزار هکتاری برگزار شود. مساله مربوط به تکمیل شبکه آبرسانی به این زمین‌های کشاورزی است و تصمیمات خاصی در این خصوص اتخاذ شده است که در جلسات خاصی این مساله به ریاست استانداری مطرح و رسیدگی می‌شود.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به دعوت کردن مسئولان کشوری به استان خوزستان بیان کرد: با توجه به مسائلی که در جلسات بررسی مشکلات عمرانی و زیرساختی شهرستان‌ها برگزار می‌شود، حسب مورد استاندار خوزستان با مسئولان مرتبط در سطح وزارت‌خانه‌ها ارتباط دارند.

وی گفت: به عنوان مثال از آقای امید معاون رییس جمهور در امور مناطق کم‌برخوردار و روستاها دعوت شده است که به دلیل مشکلاتی که در مناطق کم‌برخوردار خوزستان وجود دارد در هفته آینده به استان خوزستان بیایند. همچنین به دلیل مشکلاتی که در طرح ۵۵٠ هزار هکتاری وجود دارد از معاون وزیر کشاورزی دعوت شده است و مسائل مربوط به این طرح در فازهای یک و دو در جلسه شورای کشاورزی خوزستان با حضور معاون وزیر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

عبیات در خصوص مسکن مهر خوزستان و مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد، تصریح کرد: تعداد واحدهای قابل توجهی از مسکن مهر در استان خوزستان به اتمام رسیده اما تعدادی نیز بلاتکلیف مانده است که باید حتما رسیدگی شود؛ در این خصوص مقرر شده است که جلسه‌ شورای مسکن خوزستان با حضور رئیس سازمان ملی زمین و مسکن برگزار و مسائل مربوط به مسکن مهر رسیدگی شود.

وی گفت: در خرمشهر امکان اتمام ۴٢٣ واحد مسکن مهر با برخی اقدامات وجود دارد که یکی از موضوعات شورای مسکن خواهد بود.

منبع:ایسنا


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *